رئیس‌جمهور کره جنوبی آمادگی ارتش برای مقابله با پیونگ‌یانگ را خواستار شد

سیاسی

درپی هشدار رهبر کره شمالی نسبت به احتمال بروز "شرایطی وخیم" در شبه جزیره کره، رئیس‌جمهوری کره جنوبی هوشیاری بیشتر علیه پیونگ یانگ را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پارک گئون های، رئیس‌جمهوری کره جنوبی در دیدار با مشاوران ارشد خود با ابراز نگرانی از اوضاع شبه جزیره کره گفت: کره شمالی اخیرا علاوه بر تهدید به آزمایش هسته‌ای جدید، موشک‌های بالستیک پرتاب کرده، مرز ‌آبی ما را با خمپاره هدف قرار داده و از پهپاد برای شناسایی تاسیسات نظامی ما استفاده کرده است.

پارک اظهار داشت: ما باید خود را برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز پیونگ یانگ در آینده آماده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پهپادهای کره شمالی که در خاک کره جنوبی سرنگون شده‌اند عنوان کرد: ورود پهپادها نشان‌دهنده راه‌های گریزی است که در سیستم‌های دفاع هوایی و همچنین سامانه‌های نظارتی ما وجود دارد و به این ترتیب اقدامات پیشگیرانه باید هر چه سریعتر اتخاذ شوند.

علاوه بر پارک کیم کوان جین، وزیر دفاع کره جنوبی نیز با بیان اینکه کره شمالی ممکن است از پهپادهای خود برای صورت دادن عملیات‌های تروریستی استفاده کند، تاکید کرد که سئول باید با تقویت آمادگی نظامی خود این پهپادها را شناسایی کرده و هدف قرار دهد.

این در حالی است که مقامات سئول روز یکشنبه از کشف سومین پهپاد کره شمالی در سواحل شرقی این کشور خبر دادند.

انتهای پیام

کد N210171