رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح تاکید کرد

تلاش برای گسترش فرهنگ خدمت‌رسانی به مردم در قوه قضاییه

سیاسی

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در ابتدای سال پیرامون توجه جدی به مسائل فرهنگی، گفت: یکی از مصادیق فرهنگ‌سازی در دستگاه قضایی، خوش رفتاری و رفتار خوب با مردم هنگام خدمت‌رسانی و تلاش در جهت گسترش این فرهنگ است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی در اولین جلسه عمومی با کارکنان این سازمان در سال جدید تاکید کرد: در هنگام مراوده و برخورد با مردم، خوش اخلاقی و رفتار خوب را باید همواره مدنظر داشته باشیم.

وی به بیان مصادیق دیگری از فرهنگ سازی در ادارات اشاره کرد و یکی از بالاترین عبادت ها را صحت و سلامت کاری و پرهیز از لقمه حرام برشمرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، ارتقای سطح علمی را یک ضرورت برای قضات و کارمندان دانست و افزود: نباید با اخذ مدرک تحصیلی از فراگیری پیوسته علم و دانش غافل شویم چون یک نیاز فرهنگی است.

این مقام عالی قضایی بر ترویج فرهنگ صبر و مقاومت در جامعه تاکید کرد و گفت: نظام اسلامی از بدو تشکیل تاکنون در زمان‌های مختلف آماج توطئه‌ها و تهدیدهای فراوانی قرار گرفته که کشور را با مشکلات زیادی مواجه کرده و اگر صبر و مقاومت مردم نبود این انقلاب نمی‌توانست دوام پیدا کند.

وی شکر و سپاسگزاری نعمات خدا، قناعت، راستگویی، امانت‌داری و عفو و گذشت را از دیگر مصادیق فرهنگی دانست که همه باید نسبت به آن ملتزم باشند.

بهرامی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که رفتار و منش حضرت زهرا (س) الگوی زنان عالم است، افزود: نوع عبادات و ورع و پاکدامنی از خصیصه‌های مهم آن حضرت است که ایشان را به سرحد عصمت رساند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از زحمات کلیه کارکنان این سازمان در سال گذشته تقدیر و تشکر کرد و گفت: علی رغم تمام محدودیت‌های مالی با تلاش و جدیت همه همکاران علاوه بر کارهای جاری، اقدامات بسیار خوبی در بخش‌های قضایی، اداری و مالی صورت گرفت و قدم‌های مؤثری برداشته شد.

انتهای پیام

کد N209855