رییس دادگستری هرمزگان خبر داد

کاهش 13 هزار فقره از پرونده‌های معوقه

هرمزگان

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها باعث کاهش 13 هزار فقره‌ای پرونده‌های معوقه در دستگاه قضایی استان شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها باعث کاهش 13 هزار فقره‌ای پرونده‌های معوقه در دستگاه قضایی استان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری از کاهش 13 هزار فقره پرونده از شهریور ماه 92 تا فروردین ماه 93 خبر داد و افزود: در حوزه‌های قضایی استان با تلاش خوب و چشمگیر پرسنل قضایی و اداری شاهد کاهش 13 هزار فقره‌ای پرونده‌ها بودیم.

وی فزود: کل آمار موجودی پرونده‌ها به زیر 68 هزار فقره رسیده که این امر باعث کاهش مدت زمان اوقات رسیدگی می‌شود و حتی در بعضی از شعب در حوزه‌های قضایی شهرستان‌ها به زیر 10 فقره پرونده‌ رسیده است.

مقام عالی قضایی استان با اشاره به نامگذاری سال 1393 از سوی مقام معظم رهبری با نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: دستگاه قضایی استان در راستای عمل به این شعار عزم خود را جزم کرده تا در سال جدید با عمل به وظایف قانونی محوله خود در راستای احقاق حق و رفع ظلم و ستم و ارتقاء بخشیدن امنیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه بتوانیم به شعار سال جامه عمل بپوشانیم.

اکبری در پایان گفت: حرکت جهادی با سستی و تنبلی منافات دارد و باید با احترام متقابل و در کنار کار قضایی رفتار خوب را نیز به جامعه القاء کنیم و با برگزاری نماز و کارهای فرهنگی از مشکلات بیکاری و کم‌کاری بکاهیم.

انتهای پیام

کد N209681