پوتین: تروریست‌ها روسیه را هدف قرار خواهند داد

سیاسی

رئیس‌جمهور روسیه از سرویس‌های امنیتی فدرال کشورش خواست اجازه ندهند که "افراط‌گرایان و افرادی با پیشینه‌های جنایت‌کارانه"، وارد دولت کریمه شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در سخنرانی خود در کنفرانس سرویس‌های امنیتی فدرال روسیه هشدار داد: تروریست‌های تندرویی که در افغانستان و سوریه آموزش می‌بینند احتمالا روسیه را نیز هدف حملاتشان قرار خواهند داد.

وی تاکید کرد: مقام‌های روسیه هرگز اجازه نخواهند داد سازمان‌های غیردولتی برای محقق ساختن اهداف ویران کننده استفاده شوند درست مشابه آنچه در اوکراین رخ داد.

پوتین همچنین از سرویس‌های امنیتی کشورش خواست که به طور قانونی فعالیت‌های گروه‌های مخالف و افراطگرا را از یکدیگر مجزا کند.

وی گفت: لازم است که ما یک تقسیم آشکار حقوقی میان فعالیت‌های اپوزیسیون مدنی که در هر کشور دموکراتیکی حضور فعال دارند و افراطگرایی که بر اساس نفرت و نافرمانی بین‌المللی و ملی شکل گرفته داشته باشیم. ما باید در قانون و قانون اساسی این دو را مجزا کرده و آنها را تعریف کنیم.

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه افزود: لازم است که میان مخالفان مدنی قدرت و کسانی که در جهت منافع خارجی که به ضرر کشور است کار می‌کنند تفاوت قائل شویم.

ادامه دارد

کد N209670