آماده باش بیمارستان های اندونزی برای بازندگان انتخابات

انتخابات

کوالالامپور – ایرنا – بیمارستان ها و کلینیک های اندونزی برای درمان نامزدهای بازنده در انتخابات مجالس این کشور که روز چهارشنبه برگزار می شود، به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش ایرنا، روزنامه جاکارتا پست روز دوشنبه نوشت که به بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی در سراسر اندونزی اعلام شده است خود را آماده پذیرش نامزدهایی کنند که پس از انتخابات روز چهارشنبه دچار افسردگی می شوند.

این روزنامه نوشت: بسیاری از نامزدها برای راه یابی به مجالس قانون گذاری اندونزی افراد مبتدی هستند که پس از رای نیاوردن در معرض افسردگی قرار می گیرند.

فادهیلاه ماسجایا مدیر یک بیمارستان های اندونزی گفت که برخی از نامزدها حدود یک میلیارد روپیه (88 هزار دلار) برای انتخابات هزینه کرده اند و پس از رای نیاوردن آن را هدر رفته می دانند و اضطراب وجودشان را می گیرد.

سلیم سگاف الجوفری وزیر خدمات اجتماعی اندونزی نیز ماه گذشته از بیمارستان ها خواست بخش های ویژه ای را برای درمان این نامزدها آماده کنند.

وی پیش بینی کرد بسیاری از نامزدها دچار اضطراب شوند و گفت که از دولت های محلی و بیمارستان ها خواسته شده است بخش های خاصی را برای درمان این افراد تدارک ببینند.

بیش از شش هزار و 600 نفر برای 560 کرسی مجلس نمایندگان اندونزی روز چهارشنبه با یکدیگر رقابت می کنند.

علاوه بر این، در این روز 200 هزار نفر نیز برای 19 هزار و 699 کرسی مجالس محلی این کشور به رقابت می پردازند.

براساس این آمار این انتخابات 188 هزار و 141 بازنده خواهد داشت که نتوانسته اند آرای مردم را بدست آورند و بیمارستان های اندونزی پذیرای برخی از این افراد خواهد بود.

دوره قبلی انتخابات مجلس نمایندگان و مجالس محلی اندونزی سال 2009 برگزار شد که براساس گزارش رسانه های اندونزی چند نفر از نامزدها پس از رای نیاوردن دچار افسردگی و ضعف عمومی شدند و چند نفر خودکشی کردند.

برخی از این افراد با قرض گرفتن پول دست به تبلیغات زده و برای خود بدهی ایجاد کرده اند.

آساق**د.م**1611
کد N209576