نواز شریف تاکید کرد:

تاثیر حضور گسترده افغان ها در انتخابات بر برقراری صلح در منطقه

آسیا اقیانوسیه

نخست وزیر پاکستان گفت: حضور گسترده افغان ها در انتخابات بر برقراری صلح در منطقه تاثیر گذار است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، نواز شریف نخست وزیر پاکستان ضمن تبریک به مردم افغانستان به خاطر برگزاری موفقیت آمیز انتخابات در این کشور گفت: این انتخابات بر عزم و اراده افغان ها برای پذیرش یک فرهنگ دموکراتیک تاکید داشت.

افغان ها درحالی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی شرکت کردند که طالبان درباره حضور مردم پای صندوق های رای و انجام حملات تروریستی هشدار داده بودند.

شریف ضمن ابراز امیدواری در این باره که انتخابات وسیله ای برای تحقق یکپارچگی و اتحاد افغان ها باشد، تاکید کرد که شرکت مردم در روند انتخابات و حضور گسترده در این انتخابات بر برقراری صلح و ثبات در منطقه تاثیر گذار است.

نخست وزیر پاکستان ضمن ابراز امیدواری درباره انتقال مسالمت آمیز قدرت در کابل گفت: پاکستان نه تنها به تحکیم دموکراسی در افغانستان کمک می کند بلکه نقش قابل توجهی را در روند مدیریت جدید در این کشور ایفا می کند که با هدف برقراری صلح و ثبات در منطقه آغاز شده است.

تسنیم اصلان سخنگوی وزارت خارجه پاکستان نیز در بیانیه ای اعلام کرد که مردم افغانستان با وجود تهدیدهای امنیتی و شرایط بد آب و هوایی پای صندوق های رای حاضر شده و برای تعیین سرنوشت خود در انتخابات شرکت کردند.

وی افزود: مردم پاکستان، ملت افغانستان را در این لحظه تاریخی و انتقال روند دموکراتیک و مسالمت آمیز در این کشور همراهی می کنند.

مقامات کمیسیون انتخاباتی افغانستان نیز اعلام کردند که هفت میلیون نفر از 12 میلیون افغانی رای خود را در سومین انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی که روز شنبه برگزار شد، به صندوق انداختند.