نوری المالکی:

بستن آب فرات اقدامی خطرناک و جنایتکارانه است/از جان مردم در مقابل داعش با قدرت حمایت می کنیم

آفریقا و خاورمیانه

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با اشاره به اقدام خطرناک و جنایتکارانه گروه تروریستی داعش در بستن آب فرات، تاکید کرد: علیه این گروه تروریستی با در نظر گرفتن بالاترین سطح خشونت وارد عمل می شویم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه عراقی المسله، "نوری المالکی" نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در اظهاراتی تاکید کرد: پس از قطع آب مناطق جنوبی و مرکزی از سوی داعش برای حفظ جان مردم و اراضی کشاورزی علیه این گروه تروریستی با در نظر گرفتن بالاترین سطح خشونت وارد عمل می شویم.

وی افزود: گروه داعش و همپیمانان آنها که شامل بعثیها و بازماندگان رژیم سابق و حامیان پشت پرده آنها هستند، اقدامی خطرناک را مرتکب شده اند که بیانگر میزان جنایتکاری آنها است.

نخست وزیر عراق تاکید کرد: قطع کردن آب که مردم و زمینهای کشاورزی آنها را در معرض خطر می دهد در کدام یک از تعابیر واژه شرافت و جوانمردی قرار دارد؟

وی تاکید کرد: هم اکنون در نظر گرفتن بالاترین سطح خشونت برای نجات جان مردم به یک امر الزامی تبدیل شده و ما اجازه نمی دهیم که این آدم کشها شهر فلوجه را به پایگاه اقدام جنایتکارانه خود تبدیل کنند و جان و مال مردم را بازیچه خود قرار دهند.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین از تمام ساکنان استان الانبار تقاضا کرد که در سرکوب جنایایتکاران و تروریستها از دولت عراق حمایت کنند.

خاطرنشان می شود گروه تروریستی داعش اخیرا با بستن دریچه های سد النعیمیه روی آب فرات، باعث غرق شدن زمینهای زراعی متعددی در مناطق جنوبی و مرکزی عراق شد. این اقدام همچنین باعث کاهش محسوس سطح آب فرات شد که تامین کننده نیازهای متعدد آب آشامیدنی و زراعی مردم عراق است.