ناگفته های استاندار سیستان و بلوچستان از بحران گروگان گیری: هنوز درباره سرنوشت دانایی فر تردید داریم

تسنیم نوشت:

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مرزبانان بدون پیش شرط آزاد شدند، گفت: هنوز تردیدهایی درباره شهادت دانایی‌فر وجود دارد.
اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان امروز در حاشیه همایش مشترک استانداران و فرمانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران درباره آزادی مرزبانان ایرانی گفت: مرزبانان بدون پیش‌شرط آزاد شدند.
او درباره وضعیت دانایی‌فر و اینکه آیا خبر شهادت وی صحت دارد یا نه؟ گفت: هنوز تردیدهایی درباره شهادت دانایی‌فر وجود دارد. اما طبق بیانیه‌ای که گروهک جیش‌العدل صادر کرده وی را به شهادت رسانده‌اند اما ما این خبر را نمی‌توانیم تایید و یا تکذیب کنیم.
هاشمی گفت: این گروهک بیانیه‌ای صادر کرده و در این بیانیه آمده که دانایی‌فر شهید شده است. حتما آنها قبول مسئولیت کرده‌اند که این بیانیه را صادر کرده‌اند بنابر این اگر وی شهید شده باشد ما تلاش می‌کنیم که پیکر او را پیدا کنیم.
او درباره اینکه 4 مرزبان ایرانی درباره وضعیت دانایی‌فر چه گفته‌اند، گفت: آنها بحث‌شان این بود که دانایی‌فر را قریب یک ماه از ما جدا کرده بودند.
استاندار سیستان و بلوچستان همچنین نقش معتمدین محلی را برای آگاهی مرزبانان ایرانی مهم عنوان کرد و گفت: دولت در این زمینه دیپلماسی قوی را از سطح ریاست جمهوری تا پایین‌ترین افراد در منطقه به کار گرفت. همچنین نقش معتمدین محلی نیز مهم و تاثیرگذار بود.
هاشمی در ادامه درباره اینکه رئیس جمهور چه زمانی به استان سیستان و بلوچستان سفر می‌کند؟ گفت: یک هفته دیگر زمان سفر رئیس جمهور به استان مشخص می‌شود.

 

45231

 

کد N208992