برگزاری مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) در فیلیپین و تایلند

حضرت فاطمه س

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) در فیلیپین و تایلند برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین مراسم سوگواری حضرت فاطمه (س) را با حضور سفیر و کارکنان سفارت ایران در فیلیپین، مدیر و معلمین مدرسه جمهوری اسلامی ایران، جمعی از ایرانیان مقیم و دانشجویان، شیفتگان خاندان عصمت و طهارت، طلاب کالج بین‌المللی المصطفی (ص) و مسلمانان شیعه از پاکستان، هند، بنگلادش و آفریقا برگزار کرد.

برگزاری دعای کمیل و تلاوت قرآن توسط قاری بین‌المللی قرآن از بخش‌های ابتدایی این مراسم بود و پس از آن رئیس کالج بین‌المللی المصطفی ضمن تسلیت شهادت فاطمه زهرا (س) گفت: صدای فاطمه صدای پیامبر(ص) بود و از آنجائی که آنچه پیامبر می‌گفت همچون وحی بود، می‌توان دریافت که گفتار او در مورد فاطمه زهرا نشانگر جایگاه والای این بانوی بزرگ اسلام بوده است.

وی تصریح کرد: مقام این بانوی بزرگ تا آنجاست که حضرت صادق (ع) فرمود ما حجت خدا بر مردم و فاطمه(س) حجت بر ماست.

ضمنا همزمان مراسم مشابهی در حومه مانیل(مهارلیکا) و شهرهای مرواری(مدرسه زینبیه) و بولاکان(شمال فیلیپین) برگزار شد.

در همین حال مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) با حضور سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند و در جمع ایرانیان مقیم این کشور برگزار شد.

در این برنامه، سعیدیان قاری و داور بین‌المللی قرآن کریم، اعضای سفارت، اعضای مدرسه جمهوری اسلامی ایران و ایرانیان مقیم بانکوک حضور داشتند.

قرائت دعای کمیل، قرائت زیارت حضرت زهرا(س)، تلاوت قرآن کریم و سخنرانی مذهبی پیرامون ویژگی شیعیان و مؤمنان از منظر قرآن و بیان مطالبی پیرامون فضایل و مناقب حضرت زهرا(س) از برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام

کد N208959