لیبرمن: برگزاری انتخابات زودهنگام را به آزادی اسیران فلسطینی ترجیح می‌دهیم

فلسطين,اسراييل

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام به جای آزادی اسیران فلسطینی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، "آویگدور لیبرمن"، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در کنفرانسی در نیویورک عنوان داشت: در خصوص اوضاعی که در چارچوب مذاکره با فلسطینی‌ها به ویژه آزادی دور چهارم اسیران فلسطینی به وجود آمده است، در مقابل دولت اسرائیل سه گزینه آزادی اسیران، تشکیل ائتلاف دولتی جدید یا برگزاری انتخابات وجود دارد و آخرین گزینه به نظر می‌رسد که بهترین گزینه است.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: ما آماده هرگونه مذاکراتی هستیم، اما تسلیم "باج‌خواهی‌ها" و آزادی اسیران فلسطینی نمی‌شویم.

لیبرمن مدعی شد: اسرائیل خواهان ادامه مذاکرات است، اما اقدامات فلسطینی‌ها این امر را دشوار می‌سازد، اقدامات یک‌جانبه فلسطینی‌ها با تفاهم‌های صورت گرفته مغایرت دارد.

پس از تلاش‌های جان‌ کری،‌ وزیر امور خارجه آمریکا، مذاکرات مستقیم میان مسئولان فلسطینی و اسرائیلی با نظارت واشنگتن در 29 ژوئیه 2013 از سر گرفته شد.

کری در این تلاش‌های خود توانست به توافقنامه‌ای دست یابد که بر اساس آن، تشکیلات خودگردان فلسطین با این مساله موافقت کرده بود که در مقابل آزادی چهار مرحله‌ای اسیران فلسطینی برای پیوستن به سازمان‌ها یا معاهده‌های بین‌المللی اقدام نکند.

انتهای پیام

کد N208879