جهانگیری: قیمت جدید بنزین و گازوئیل هنوز تصویب نشده است

قیمت بنزین,هدفمند 93

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با بیان این که در شب اجرای افزایش قیمت حامل های انرژی قیمت بنزین و گازوئیل اعلام می شود، گفت: هنوز قیمت قطعی این دو محصول تصویب نشده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «اسحاق جهانگیری» روز دوشنبه در حاشیه نخستین همایش استانداران و فرمانداران در سال 93 در جمع خبرنگاران افزود: بنزین و گازوئیل جزو محصولاتی هستند که در شب اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی قیمت جدید آنها را اعلام می کنیم.

وی ادامه داد: ثبت نام هدفمندی یارانه ها از روز بیستم فروردین ماه جاری آغاز می شود و بعد از آن فرصت دیگری برای افرادی که در زمان مشخص شده ثبت نام نکرده اند، اعلام می شود.

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: دولت با پایان یافتن فرصت مقرر، اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها را آغاز می کند.

جهانگیری درباره سقف درآمدی برای دریافت یارانه ها اظهار داشت: در فرم ثبت نام دریافت یارانه پنج گروه درآمدی در نظر گرفته شده است که مردم باید تعیین کنند در کدام گروه قرار دارند.

وی توضیح داد: یک گروه درآمدی یا کمتر از 600 هزار تومان یا بین 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان است، گروه دیگر درآمد 2 تا 2.5میلیون تومان یا گروه دیگر درآمد بیش از 2.5 میلیون تومان است.

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: دولت تلاش دارد در مرحله اول با اعتمادی که به مردم دارد، آنان احساس کنند اگر این یارانه در زندگی آنها نقش تعیین کننده ای ندارد از دریافت آن انصراف دهند.

جهانگیری یادآور شد: قانون دولت را موظف کرده است نیازمند دریافت یارانه را مشخص کند، بنابراین بعد از آن که مردم سطح درآمدی خود را اعلام کردند دولت تصمیم می گیرد که کدام یک از سطوح نیازمند دریافت یارانه هستند.

سیام(3)**1429**9132**1336
کد N208510