یک فعال دانشجویی: با پررنگ شدن عدالت اجتماعی، مردم از دریافت یارانه نقدی انصراف می‌دهند

انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: اگر عدالت اجتماعی در جامعه پررنگ شود، مردم غیرنیازمند، از دریافت یارانه‌های نقدی صرف‌نظر خواهند کرد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: اگر عدالت اجتماعی در جامعه پررنگ شود، مردم غیرنیازمند، از دریافت یارانه‌های نقدی صرف‌نظر خواهند کرد.

عباس مسرور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: هدفمندی یارانه‌ها از دولت قبل در دستور کار قرار گرفت و مرحله اول آن اجرا شد. دولت جدید نیز باید مرحله دوم آن را به اجرا درآورد. بحث یارانه‌ها نیازمند یک سیستم مالیاتی دقیق بود که درست پیگیری نشد به همین جهت در حال حاضر دولت به نقطه‌ای رسیده است که مشکلاتی را در این حوزه تحمل می‌کند.

وی ادامه داد: مرحله دوم پرداخت یارانه‌ها دو حالت قابل اجرا بود؛ اول طرح جریمه‌ای برای کسانی که نیازمند دریافت یارانه نبودند و دوم طرح تشویقی و صادقانه برای اظهار خود مردم نسبت به وضعیت مالیشان، که در نهایت فرم خوداظهاری برای دریافت یارانه نقدی تصویب شد.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: همکاری دولت و مردم و اعتماد دولتمردان به مردم کشور فقط مختص ایران نیست و در همه کشورها چنین اعتمادی بصورت متقابل نیاز است.

مسرور در پایان با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در این زمینه گفت: علاوه بر خود مردم، رسانه‌ها نیز باید در راه فرهنگ‌سازی کمک کنند و به طور مثال با ملاک‌های نیازمندان دریافت یارانه را تبیین کنند. درست است که کم و بیش برنامه‌هایی در این زمینه از صداوسیما پخش شده است، اما باید پررنگ‌تر عمل شود.

انتهای پیام

کد N208442