مسجدجامعی: برای اینکه بتوانیم به عمق دین برگردیم، گاهی مثل گذشتگان عمل کنیم

رییس شورای شهر تهران گفت: بهتر است برای اینکه بتوانیم به عمق دین برگردیم، گاهی مثل گذشتگان عمل کنیم، چراکه مجالس قدیمی روحی دیگر دارند که آن روح در رسانه‌های حال حاضر وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد مسجدجامعی عصر امروز (یکشنبه) در گردهمایی اساتید، مسوولان و مدیران قرآنی کشور در خبرگزاری ایکنا با بیان اینکه اینگونه جلسات برکات ارزشمندی دارد و باید یک شکل متداول‌تری از خود بگیرد، افزود: با تحولات ایجاد شده امیدواریم فعالیت‌های قرآنی کشور یک اوجی به خود بگیرد و بتواند منشاء خیر و برکت در جامعه باشد.

وی افزود: شهرداری در خدمت جامعه قرآنی کشور است و ما سندهای بسیار زیادی در این مکان تنظیم کرده‌ایم که باید آن سندها مورد بازبینی قرار گیرند چراکه می‌تواند نتایج زیادی را برای جامعه قرآنی به همراه داشته باشد.

رییس شورای شهر تهران یادآور شد: ما برای ترویج معارف دینی به رسانه‌های جدیدی زیاد دل بسته‌ایم. فکر می‌کنیم رسانه‌های سمعی و بصری می‌تواند ارادت و عشق ما به قرآن را بیشتر کند. در صورتی که در حوزه معارف دینی ما دو اعتقاد داریم، یکی درونی و بیرونی است. در جامعه حال حاضر ما به مسائل پژوهشی اهمیت بیشتری داده می‌شود ولی باید بدانیم که حوزه اعتقاد افراد مهم‌تر است و اعتقاد افراد برمی‌گردد به تجربه دینی آنها. یعنی برای ترویج مسائل دینی افراد خود باید مسائل را تجربه کنند.

مسجدجامعی یادآور شد: ما در فضای هنری جدید داریم به سمتی می‌رویم که هنرمندان ما می‌گویند بهتر است در اثرهای هنری بینندگان نیز حضور داشته باشند. ما این نوع کارکرد را در نظام‌های آیینی همچون تعزیه مشاهده می‌کنیم. چراکه کنار هم بودن انسان‌ها می‌تواند ثمرات و نتایج زیادی را به همراه داشته باشد. بهتر است برای اینکه بتوانیم به عمق دین برگردیم، گاهی مثل گذشتگان عمل کنیم، چراکه مجالس قدیمی روحی دیگر دارند که آن روح در رسانه‌های حال حاضر وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N208141