وزیران نفت و نیرو سه شنبه به کمیسیون انرژی می روند

اساسنامه ساتبا در کمیسیون انرژی مجلس تصویب شد/ قیمت بنزین هنوز نهایی نشده است

کمیسیون انرژی

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تشکیل معاونت ساتبا در وزارت نیرو خبر داد وگفت: در سال جاری از محل اخذ عوارض 30 ریالی 600 میلیارد تومان به توسعه انرژی های تجدید پذیر اختصاص می یابد.

ˈاحمد سجادیˈدر گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه اساسنامه سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی(ساتبا)مورد بررسی نهایی قرار گرفت و تصویب شد.

وی افزود: تصویب اساسنامه ساتبا در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و با تشکیل این سازمان استفاده از انرژی های تجدید پذیر در کشور توسعه خواهد یافت.

نماینده مردم فریمان در مجلس خاطر نشان کرد:با ارتقای این سازمان به معاونت وزیر، ردیف بودجه خاصی به این بخش اختصاص می یابد و در سال جاری 600 میلیارد تومان از محل اخذ عوارض 30 ریالی به این بخش اختصاص می یابد ضمن اینکه تشکیل این معاونت کمک خوبی به توسعه نیروگاه های بخش خصوصی خواهد شد.

وی یادآور شد: این لایحه به صحن خواهد آمد و بعد از تصویب در صحن علنی احتمالا طی دو ماه آینده این معاونت در وزارت نیرو تشکیل می شود.

** وزیران نفت و نیرو سه شنبه در کمیسیون انرژی حضور می یابند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بررسی نحوه اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را دستور کار بعدی این کمیسیون ذکر کرد و گفت:روز سه شنبه این هفته وزیر نفت دیداری نوروزی با اعضای کمیسیون خواهد داشت و گزارشی از عملکرد سال 92 وزارت نفت ارائه می کند و به سوال نمایندگان هم پاسخ می دهد.

به گفته وی در این جلسه درباره تولید و فروش نفت، بورس انرژی و قیمت حامل های انرژی بحث و بررسی می شود.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:هنوز هیچ قیمتی درباره بنزین و گازوئیل در فاز دوم هدمفندی یارانه ها نهایی نشده است.

براساس اظهارات این عضو کمیسیون انرژی حمید چیت چیان وزیر نیرو هم روز سه شنبه در کمیسیون انرژی مجلس حضور می یابد.

سیام(4)**2021**1449
کد N208002