کمیسیون شوراها محورهای «اقتصاد مقاومتی» را بررسی کرد

اولین جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با حضور اکثریت اعضا و با محور بررسی اقتصاد مقاومتی و رویدادهای جاری برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در ابتدای این جلسه امیر خجسته رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تبریک سال نو و همچنین گرامیداشت ایام فاطمیه نامگذاری سال جاری تحت عنوان اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری را اقدامی هوشمندانه برشمرد و گفت: مقام معظم رهبری با نگاه عمیق و هوشمندی خاص خودشان با ناگذاری سال جاری تحت عناوین فرهنگ و اقتصاد، شکل دیگری از راهکار راهبردی توسعه و عدالت را برای کشور تبیین کردند و اکنون وظیفه مجلس و دولت و تمام نهادهاست که با عنایت به سیاست‌های کلان اعلام شده برنامه‌های خود را تنظیم نمایند.

وی طرح اصلاح بند د ماده 65 قانون برنامه پنج ساله پنجم را دستور اول کمیسیون عنوان کرد و گفت: براساس این قانون هرگونه نقل و انتقال و ماموریت از موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی به دستگاه‌های دولتی ممنوع شد که این امر مشکلاتی برای بهره‌مندی از نیروهای توانمند ایجاد کرده است.

وی با اشاره به طرح پیشنهادی مجلس جهت اصلاح این بند قانونی گفت: در این طرح پیش‌بینی شده است که انتقال و ماموریت برای ایثارگران و کارکنان شهرداری‌ها استثنا باشد که در نهایت پس از بحث و تبادل نظر و اعلام مواضع دولت و نمایندگان موافق و مخالف، مقرر گردید که موضوع پس از اصلاح و بررسی دقیق در کمیته کارشناسی، جهت رای‌گیری در صحن کمیسیون مطرح شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی را دستور دیگر امروز کمیسیون برشمرد و گفت: مجلس شورای اسلامی در هر حالت خود را موظف و مکلف به حمایت از حقوق کارگران عزیز دانست و از طرح‌های حمایتی برای این قشر زحمتکش قطعا استقبال خواهد کرد.

وی با اشاره به حضور نمایندگان سازمان تامین اجتماعی و شهرداری و همچنین محجوب در این جلسه گفت: با عنایت به وجود قوانین کافی در این حوزه و لزوم حفاظت از منافع کارگران عزیز، مقرر گردید تا کلیات این طرح رد کرد.

انتهای پیام

کد N207955