آیت الله جنتی: مردم ایران برای قطعنامه پارلمان اروپا ارزشی قایل نیستند

قطعنامه پارلمان اروپا,شورای نگهبان

تهران- ایرنا- دبیر شورای نگهبان با بیان این که قطعنامه پارلمان اروپا سند رسوایی آنان است، گفت: مردم ایران برای این قطعنامه ارزش و اعتباری قایل نیستند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی روز یکشنبه در نخستین دیدار کارکنان نهاد شورای نگهبان در سال 93 قطعنامه اخیر پارلمان اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران را فاقد مشروعیت و ارزش حقوقی دانست و افزود: این قطعنامه موجب هوشیاری ملت ایران می شود و مردم کشورمان را متوجه می کند که طرف آنها چه کسانی هستند.

دبیر شورای نگهبان با بیان این که مردم از دولت انتظار دارند در برابر زیاده خواهی اروپایی ها قاطعیت داشته باشد، ادامه داد: پارلمان اروپا می خواهد برداشت های نادرست خود را از حقوق بشر به دنیا تحمیل کند.

جنتی اضافه کرد: عده ای سفیه در پارلمان اروپا دور هم جمع شده اند و در حالی که خود به هیچ یک از ارزش های انسانی پایبند نیستند و با بی شرمی، روابط نامشروع همجنس بازان را مشروعیت بخشیده اند، در مورد عدم رعایت حقوق بشر در ایران سخن می گویند و علیه جمهوری اسلامی قطعنامه صادر می کنند.

وی همچنین به حمایت اتحادیه اروپا از سران فتنه اشاره کرد و افزود: این که چنین افراد معلوم الحالی از سران فتنه حمایت می کنند، مدال دیگری افزون بر مدال های ننگین قبلی است که سران فتنه بر گردن دارند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: اگر سران فتنه، شرم داشتند باید از خجالت آب می شدند.

بر اساس این گزارش، آیت الله جنتی در آغاز سخنان خود ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره(س)، آغاز سال 1393 را گرامی داشت.

سیام(1)1429**1572
کد N207800