کشته شدن 16 تن در خشونتهای امروز عراق

کشته و زخمی

تهران-ایرنا- مقامات عراق از کشته شدن 10 تن در حوادث روز یکشنبه این کشور خبر دادند. این در حالی است که گزارش شده است شش شبه نظامی نیز در درگیری ها کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد، این در آمار تلفات جدیدترین خشونتهای عراق در حالی اعلام شده است که عراق در ماههای اخیر بدترین خشونتها را طی چند سال اخیر تجربه می کند و نیروهای امنیتی این کشور همچنان تلاش می کنند از گسترش این خشونتها جلوگیری کنند.

در میان کشته شدگان شش تن بودند که در یک تروز دسته جمعی در جنوب بغداد کشته شدند.

این خشونت ها در عراق یادآورخشونتهای سالهای 2006 و 2007 در این کشور بود که ده هزار کشته برجای گذاشت.

افزایش خشونتها در عراق تاکنون در سال جاری میلادی بیش از 2400 کشته بر جای گذاشته است.

برخی تشدید خشونت ها در عراق را ناشی از تشدید خشونت ها در سوریه عنوان کرده اند.

براساس گزارش ها مرگبارترین حادثه روز یکشنبه در منطقه لطیفه جنوب بغداد رخ داد جایی که شش تن توسط شبه نظامیان کشته شدند. این در حالی است که مقامات امنیتی و بیمارستانی آمار متفاوت از شمار کشته ها در این منطقه عنوان کرده اند. دو مقام عراقی اعلام کردند که یک خانواده شش نفره در این منطقه کشته شدند در حالیکه برخی دیگر اعلام کردند شش تن از این منطقه در خانه های مختلف به ضرب گلوله شبه نظامیان کشته شدند.

حملاتی نیز در کرکوک، نینیوا و صلاح الدین گزارش شده که تاکنون چهار کشته بر جای گذاشته است. همچنین گزارش شده که شش شبه نظامی نیز در درگیری های دیگر کشته شدند.

دیپلماتها و تحلیل گران این درخواست را مطرح کرده اند که مقامات در راستای ایجاد وحدت میان گروههای مختلف گام بردارند تا مانع از اقدامات شبه نظامیان وابسته به القاعده شوند.

خشونتهای روز یکشنبه عراق در حالی رخ داده است که در نتیجه حملات و انفجارهای دیروز (شنبه) در عراق، دستکم 20 سرباز ارتش این کشور نیز کشته شدند.

شبه نظامیان تروریست هفته گذشته خانه ای را در شهر ˈالقرمهˈ در 30 کیلومتری شمال غربی بغداد که پیشتر مقر نیروهای ارتش عراق بود، به تصرف خود درآوردند.

طبق اظهارات دو مقام امنیتی عراق، ارتش این کشور دیروز پس از عقب نشینی تروریست ها از منطقه، وارد این خانه شد که در نتیجه انفجار مهیبی که رخ داد، شماری از سربازان عراقی کشته شدند.

هویت مهاجمان این حمله هنوز مشخص نشده است .

علاوه بر این، سه سرباز عراقی دیگر نیز در نتیجه انفجار یک بمب کنار جاده ای به هنگام گشت در منطقه ای در شمال بغداد کشته و شش سرباز دیگر زخمی شدند.

طبق اظهارات یکی از مقامات ارشد ارتش عراق، سه سرباز دیگر نیز در نتیجه حمله تروریست ها به هنگام گشت در منطقه ˈمحمودیهˈ در جنوب بغداد کشته شدند.

این گزارش افزود: دو مبارز سنی تحت حمایت دولت عراق نیز در شهر ˈالقرمهˈ در اثر اصابت خمپاره به مقرشان کشته شدند.

مترجمام**9234**1856
کد N207792