تلاش نمایندگان برای تعیین تکلیف انتقال پایتخت در سال 93

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به نهایی شدن طرح انتقال پایتخت در این کمیسیون، گفت که بعد از جمع‌آوری امضای تعدادی از نمایندگان، این طرح با اولویت در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: طرح انتقال پایتخت در سال گذشته در کمیسیون شوراها نهایی شد و ما امسال درصدد این هستیم که هر چه سریعتر شور دوم این طرح را در صحن علنی مطرح کنیم. در همین راستا در حال جمع‌آوری امضا هستیم تا این طرح با اولویت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

وی موضوع انتقال پایتخت را از حساس‌ترین موضوعات ملی کشور عنوان و خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور هم وزیر مسکن را موظف به هماهنگی و پیگیری این موضوع کرده زیرا ما هم‌اکنون آسیب‌های جدی در تهران داریم که باید برای آن تعیین تکلیف کنیم و مشکلات موجود را ساماندهی کنیم تا ضمن تمرکززدایی نسبت به انتقال پایتخت اقدام شود.

رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس همچنین اضافه کرد که این کمیسیون در جریان بررسی طرح انتقال پایتخت با وزارت کشور ارتباط تنگاتنگی داشته است.

به گزارش ایسنا، کلیات طرح انتقال پایتخت سوم دی ماه سال گذشته در مجلس تصویب شد.

در این طرح پیش‌بینی شده که شورایی متشکل از رییس‌جمهور یا معاون اول و برخی از وزرا ظرف دو سال برای انتقال پایتخت سیاسی و اداری مکان‌یابی کنند.

انتهای پیام

کد N207566