توسط نهادهای حوزوی و فرهنگی

مجاهدت شهیدخلیلی در احیای فریضه امر به معروف تکریم می‌شود

مسئول روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، گفت: مراسم بزرگداشت طلبه شهید علی خلیلی در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام جعفر اسکندری با اعلام این خبر اظهار کرد: این مراسم به منظور تکریم از مجاهدت شهید خلیلی در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر که از واجبات مسلم دین می‌باشند برگزار می‌شود.

وی گفت: در این مراسم که توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و معاونت فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار می‌شود، یکی از شخصیت‌های حوزوی به ایراد سخن خواهد پرداخت.

اسکندری با بیان اینکه مراسم بزرگداشت شهید خلیلی سه شنبه شب 19 فروردین بعد از فریضه مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم برگزار می‌شود، گفت: حضور علما و فضلا، هیئات مذهبی و مردم ولایتمدار در این مراسم موجب تعظیم شعائر دین و تکریم از مقام شهید عرصه امر به معروف و نهی از منکر خواهد بود.

شهید علی خلیلی از مربیان موسسه بهشت تهران 25 تیرماه سال 1390 در حین بازگشت از هیئت به همراه چند نفر از دانش آموزان خود، به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

وی توسط یک نفر از افراد شرور منطقه از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد و در حالی که به دلیل شدت خونریزی به حالت اغما رفته بود، بستری شد اما پزشکان امید زیادی به مداوای وی نداشتند.

شهید خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل شده و بستری می‌شد.

این شهید عرصه امر به معروف و نهی از منکر بهمن ماه 92 مجدداً در بیمارستان بستری شد و پس از یک ماه به خانه منتقل شد اما سرانجام سوم فروردین امسال در بیمارستان بعثت دعوت حق را لبیک گفت.

انتهای پیام

کد N207523