آمریکا از آلمان جنگ پهپادی جهانی خود را هدایت می‌کند

شهادت یکی از خلبان‌های سابق هواپیمای بدون سرنشین نیروی هوایی آمریکا نشان داده که آمریکا از پایگاه هوایی "رام اشتاین" خود در آلمان برای جنگ پهپادی مناقشه‌آمیز در آفریقا، یمن و پاکستان استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، "برندون بریانت"، خلبان سابق پهپادهای نیروی هوایی آمریکا که در سال 2011 میلادی استعفا کرد، به شبکه تلویزیونی "ان دی آر" و روزنامه "زود دویچه تسایتونگ" گفت: کل جنگ پهپادی ارتش آمریکا بدون آلمان امکان‌پذیر نیست.

رسانه‌های آلمان سال گذشته میلادی افشا کردند، آمریکا از پایگاه‌های نظامی خود در ‌آسمان برای انجام کشتارهای هدفمند تروریست‌های مظنون در سومالی استفاده می‌کند اما بریانت در حال حاضر می‌گوید که پایگاه هوایی "رام اشتاین" در آلمان در حملات پهپادی به پاکستان و یمن مورد استفاده قرار گرفته است.

بریانت در جریان پنج سال خدمتش، 1000 عملیات در پاکستان و یمن را هدایت کرده است. اگر چه بریانت در جریان این عملیات در اتاق کنترل خود در نیومکزیکو نشسته بود اما شواهد و مدارک بسیاری وجود دارد که این پایگاه در آلمان در این عملیات نقش کلیدی ایفا کرده است.

داده‌ها از این پهپادهای کنترل از راه دور از طریق ماهواره به آلمان منتقل می‌شود. سپس این داده‌ها از طریق کابل فیبرنوری به آمریکا بازگردانده می‌شوند. تصاویر زنده توسط گروه‌های ماموران اطلاعاتی آمریکا در آلمان تجزیه و تحلیل و طبقه‌بندی می‌شوند و گمان می‌رود که پایگاه "رام اشتاین" مرکز اصلی این عملیات است.

بریانت گفت، پایگاه "رام اشتاین" همیشه در جریان هر حمله‌ای نخستین ایستگاه است.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که اکثریت مردم آلمان مخالف حملات پهپادی هستند و می‌گویند که آنها محرمانه هستند، روند قانونی را دنبال نمی‌کنند و اگر درست هدف‌گیری نکند، می‌تواند بی‌تاثیر باشد.

آمریکا با وجود اطلاع از تمامی این نگرانی‌ها انکار کرده که این پایگاهش در آلمان مستقیما در حملات نقش داشته است.

انتهای پیام

کد N207459