مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان:

بی‌محتوا کردن مداحی‌ها از مهمترین اهداف دشمن برای ضربه‌زدن به اسلام است

سیاسی

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان در دیدار با نزار القطری گفت: اشعار آیینی در یک جامعه دین باور به «فرهنگ دینی» تبدیل می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان در دیدار با نزار القطری گفت: اشعار آیینی در یک جامعه دین باور به «فرهنگ دینی» تبدیل می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار حجت‌الاسلام مهدوی در دیدار با نزار القطری اظهار کرد: کار مداحان پیوند دادن قلب‌های مردم به ائمه اطهار(ع) است که با اخلاص و توکل پدید می‌آید و ارزش بسیار والایی دارد.

وی افزود: از آنجا که عشق و ولای اهل بیت (ع) و پیوند جوانان و نوجوانان ما با خاندان عصمت و طهارت(ع)، تا حد زیادی، آنان را در برابر مفاسد و تهاجم فرهنگی و دین گریزی بیمه می‌کند، ضروری است که به این مساله مهم، جدی‌تر نگریسته شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان، اظهار کرد: اشعار مدح و مرثیه، در یک جامعه دین باور به «فرهنگ دینی» تبدیل می‌شود لذا هدایت و پاکسازی و آفت زدایی از این موضوع مهم دینی، بسیار ضروری است و باید مورد توجه و اهتمام جدی مداحان و شعرای آیینی قرار گیرد.

مهدوی در پایان سخنان خود با اشاره به این‌که «دشمن قصد دارد جایگاه مداحی و هیئات‌ مذهبی را تضعیف نماید» تصریح کرد: بی‌محتوا کردن روضه‌خوانی‌ها و مداحی‌ها یکی از مهمترین اهداف دشمن برای ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامی ایران است.

در ادامه این دیدار نزار القطری نگاه مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان به مقوله مداحی را قابل تقدیر دانست و گفت: نگاه کینه توزانه دشمن، برنامه‎ریزی و هزینه‎کردن سرمایه‎های کلان جهت به انحراف کشاندن مداحی و هیئات مذهبی در سفرهایی که به کشورهای مختلف داشتم کاملا آشکار و مشخص بود.

وی افزود: ساماندهی مداحان امری لازم و ضروری است و باید با شناخت آسیب‌ها و حذف سبک‎های غیر متعارف در رفع نقاط ضعف مداحان اهتمام جدی داشته باشیم.

وی در پایان سخنان خود رعایت شئون اخلاقی،‌ دینی و عقلی در روضه‌خوانی‌ها و تلاش برای معرفی شخصیت اهل بیت(ع) با بیان واقعیت‌ها را مورد تأکید قرار داد.

انتهای پیام

کد N207343