تازه‌ترین افشاگری‌ از تلاش‌ها برای ترور رهبر سابق کره شمالی

یکی از پناهندگان کره شمالی جزئیات تازه‌ای را درباره تلاش‌های ترور و نقشه‌های سرنگونی رهبر سابق این کشور افشا کرده که به توضیح پارانویای خطرناکی که حکومت پسر وی را احاطه کرده، کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، ‌آنچه که باعث می‌شود این افشاگری بسیار فوق‌العاده و چشمگیر باشد این است که آنها از سوی یک منبع بسیار موثق یعنی یکی از ماموران سابق اداره اطلاعات کره شمالی که در حال حاضر در کره جنوبی زندگی می‌کند، مطرح شده است.

این پناهنده که تنها خود را "آقای کی" معرفی کرد، گفت، نقشه‌های قتل کیم جونگ ایل، پدر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که از سال 1994 تا دسامبر 2011 میلادی زمام امور کشور را به دست داشت، شامل یک فرد مسلح، انفجار یک کامیون 20 تنی و حتی حملات موشکی بوده است.

"ْآقای کی" افزود: در یکی از نقشه‌های ترور، یک فرد مسلح قصد داشت تا کیم جونگ ایل را با یک مسلسل به قتل برساند اما پیش از آنکه بتواند دست به این اقدام بزند، دستگیر شد. در نقشه‌ای دیگر که به موفقیت نیز بسیار نزدیک بود یک کامیون 20 تنی با اتومبیل‌های همراه کیم جونگ ایل تصادف کرد اما از آنجا که کیم جونگ ایل چندین لیموزین مشابه به همراه داشت؛ راننده کامیون نتوانست تشخیص دهد که وی در کدام لیموزین مستقر است.

"آقای کی" همچنین جزئیات دو کودتای دیگر را نیز افشا کرد. این دو کودتا توسط اعضای ارتش خلق کره که در دانشگاه افسری "فرانز" روسیه آموزش دیده بودند، طراحی شده بود. یک گروه‌ از افسران ارتش قصد داشتند تا کنسول‌گری روسیه در شهر چونگجین را منفجر کرده و امیدوار بودند که این اقدام باعث واکنش نظامی روسیه علیه کره شمالی شود. گروه دیگر قصد حمله موشکی به پیونگ یانگ را داشت. اما این دو نقشه پیش از آنکه عملی شوند، افشا شدند.

"آقای کی" با این افشاگری پارانویای خطرناک کیم جونگ اون، رهبر کنونی کره شمالی را توضیح داده و می‌گوید: حتی اعضای خانواده نیز پیش از دیدار با این دیکتاتور که اطراف آن را محافظان شخصی و ماموران پلیس گرفته، بازرسی می‌شوند.

انتهای پیام

کد N207256