حبیبی: امسال بر اقتصاد و فرهنگ متمرکز شویم/تولیدکنندگان هم به اقتصاد مقاومتی توجه کنند

محمدنبي حبيبي,حزب موتلفه اسلامي,اقتصاد مقاومتی,اقتصاد و فرهنگ

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا درباره ایران گفت: ادبیات ضدایرانی قطعنامه اتحادیه اروپا مربوط به دوران استعمار است. آنها در این اوهام به سر می‌برند که ایران مستعمره اروپاست و این نشان از عقب‌ماندگی سیاسی آنهاست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: نمی‌دانم چه چیز اروپایی‌ها را اینقدر گستاخ کرده است که بی‌شرمانه از سران فتنه حمایت می‌کنند و اجازه تأسیس دفتر نمایندگی برای ملاقات با محکومان امنیتی می‌خواهند. وقیح‌تر از اینها، خواستار آزادی همجنس‌بازی در ایران شده‌اند. آنها به همین‌ها اکتفا نکرده‌اند و گفته‌اند انتخابات اخیر ریاست جمهوری غیردمکراتیک بوده و با چارچوب‌های مورد نظر آنها مطابقت ندارد.

حبیبی با اشاره به موضع‌گیری‌های صریح خطبای جمعه در هفته گذشته و تظاهرات مردمی در پایان نماز جمعه اخیر گفت: ملت ما در برابر این وقاحت و گستاخی موضع صریح گرفت و مواضع مداخله‌جویانه اروپا را محکوم کرد. دولت و نیز رئیس‌جمهور هم باید پاسخ گستاخی اروپایی‌ها را بدهند. بیانیه اتحادیه اروپا سند وابستگی جریان فتنه 88 به ویژه عاملین آنها به دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام است. اصلاح‌طلبان باید این ننگ را از دامن خود پاک کنند و نگذارند لکه ننگ وابستگی به اجانب به دامن آنها تا ابد باقی بماند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: ما باید این رهنمود رهبری که عده‌ای استقلال کشور را مسخره و وابستگی به اجانب را تئوریزه می‌کنند را جدی بگیریم و نسبت به این پدیده حساس باشیم و واکنش به هنگام داشته باشیم. وضع حقوق بشر در آمریکا اسفبار و زندان‌های مخفی سیا در اروپا ننگی بر پیشانی اروپایی‌هاست. بیانیه اتحادیه اروپا نوعی فرار به جلوست. آنها متهم ردیف اول نقض حقوق بشر طی سه قرن اخیر بوده‌اند. مظالم آنها در مستعمرات قدیم و جدید آبرویی برای آنان باقی نگذاشته است.

این فعال سیاسی درباره نامگذاری مقام معظم رهبری در سال جدید نیز اظهار کرد: ما در سال 93 باید روی دو مقوله مهم یعنی اقتصاد و فرهنگ متمرکز شویم؛ آن هم با عزم ملی و مدیریت جهادی. این یک تکلیف دینی است. حمایت از تولید ملی و ترجیح کالاهای ایران به خارجی باید به عنوان یک شعار عملی در آید تا پایه‌های تولید ملی قوام پیدا کند.

وی افزود: تولید در داخل باید رونق پیدا کند تا نیازمندی‌های داخلی تامین شود و صادرات غیرنفتی رشد یابد. برای این منظور بانک‌ها به عنوان تأمین‌کنندگان تسهیلات مالی، بیمه و گمرکات باید همراهی کنند و در ضمن مقررات و قوانین دست و پا گیر توسط دولت و مجلس اصلاح شود. امروز بنگاه‌های اقتصادی با تمام ظرفیت کار نمی‌کنند و مشکلاتی برای تولید دارند. قبل از هر گونه سرمایه‌گذاری باید کمک کرد این بنگاه‌ها با ظرفیت کامل کار کنند. این رویکرد هم به اشتغال کمک می‌کند و هم روح تازه‌ای به تولید ملی می‌دمد.

حبیبی در مورد اهمیت توجه به مسائل فرهنگی نیز گفت: دولت باید در سپردن مدیریت‌های فرهنگی دقت کند. نفوذ عناصر لیبرال و لائیک در این حوزه برای دولت مشکل آفرین و واکنش نخبگان دانشگاه و حوزه‌های علمیه را در پی خواهد داشت. همین عناصر خود فروخته در حال نفوذ در رسانه‌ها هستند. همانطور که از بیانیه اتحادیه اروپا معلوم است، اینها خود را مستظهر به پشتیبانی غرب می‌دانند. لذا رویکرد دولت در این باره باید اتکا به مدیریت انقلابی و جهادی باشد تا بتواند در برابر این هجوم بایستد.

دبیرکل حزب موتلفه تصریح کرد: مسئولان باید توجه داشته باشند که در موضوع اقتصاد مقاومتی اگر به صدور چند بخشنامه و برگزاری چند همایش بسنده کنند، کاری از پیش نخواهد رفت. آنچه مسلم است با وجود برخی از مقررات و آئین‌نامه‌های فعلی و برخی از مدیران غیر معتقد به این سیاست‌ها تحقق اقتصاد مقاومتی اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود: البته تولیدکنندگان نیز اگر توجه کامل به استاندارهای اقتصاد مقاومتی نداشته باشند، نمی‌توانند توقع پشتیبانی از طرف مسئولان را داشته باشند. شایسته است کلیه نهادها و سازمان‌های دولتی اقتصادی برنامه‌های سالانه، میان‌مدت و درازمدت خود را بر اساس نامگذاری سال 93 از طرف مقام معظم رهبری طراحی و اجرا کنند.

حبیبی در پایان با بیان اینکه "احیای کامل امر به معروف و نهی از منکر از امهات امور نظام مقدس اسلامی است و بذل همت بیشتر در این مورد یک ضرورت قطعی است"، با تکریم یاد شهید علی خلیلی، برخورد سریع و قاطع قوه قضائیه با عاملان این جنایت را خواستار شد و افزود: ما با تقدیم مراتب تسلیت به خانواده معزز ایشان از خداوند متعال می‌خواهیم که او را با حضرات معصومان(ع) محشور فرماید.

انتهای پیام

کد N207190