۰
کلیات لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی ایران - پاکستان

مخالفان: پاکستان مرکز اسکان تشکیلات القاعده و سلفی‌هاست

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

با در دستور قرار گرفتن کلیات لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی بین ایران و پاکستان نادر قاضی‌پور و قاسم جعفری نمایندگان ارومیه و بجنورد در مخالفت با کلیات لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی بین ایران و پاکستان سخن گفتند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، قاضی‌پور در سخنانی پاکستان را مرکز اسکان رهبر و تشکیلات القاعده دانست و افزود: کشور دوست و بردار پاکستان مرکز استقرار رهبر و تشکیلات القاعده و سلفی‌ها و گروه‌های تندرو است.

نماینده مردم ارومیه افزود: شواهد نشان می‌دهد که کلیه توطئه‌های منطقه بر علیه جمهوری اسلامی ایران در پاکستان برنامه‌ریزی می‌شود و مردم استان‌های هم مرز با این کشور همواره مورد اذیت، آزار و خشونت تروریست‌های پاکستانی قرار گرفته‌اند.

وی افزود: به این لایحه رای ندهید تا دولت لایحه قوی‌تر تهیه و به مجلس اراه کند.

جعفری نیز در مخالفت با کلیات لایحه مذکور گفت: چهار مرزبان ایرانی آزاد ولی سرنوشت یک نفر دیگر همچنان نامشخص است آیا این یک نفر برای باج‌خواهی‌های بعدی آزاد نشده است یا واقعا به شهادت رسیده است.

وی افزود: آیا دولت پاکستان در این موضوع آماده همکاری عادلانه نیست؟

نماینده مردم بجنورد افزود: آیا با امضای این توافقنامه و در صورت اظهار عجز پاکستان برای مبارزه با تروریسم دولت این کشور اجازه عملیات ایران بر علیه گروه‌های تندرو در این کشور را می‌دهد؟ و یا اجازه عملیات مشترک در خاک پاکستان را می‌دهد یا این توافقنامه صرفا نوشته روی کاغذ است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.