تصویب موافقتنامه همکاری امنیتی بین ایران و پاکستان در مجلس

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه‌ای موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی در مجلس شورای اسلامی همکاری‌های مشترک بین ایران و پاکستان با تشکیل کارگروهی مشترک برای پایان دادن به مخاصمات و توسعه سطح مناسبات بین دو کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، 187 نفر از 228 نماینده حاضر در جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه) با کلیات لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پاکستان در حالی موافقت کردند اما و اگرهای زیادی از سوی نمایندگان مجلس در خصوص رفتارهای متخاصمانه گروه‌های تندرو و تکفیری نسبت به نیروهای نظامی و مردم استان‌های هم‌مرز با پاکستان مطرح شد.

علاوه بر سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نادر قاضی‌پور و قاسم جعفری در مخالفت با کلیات و حسنیعلی شهریاری و سید ناصر موسوی لارگانی در موافقت با کلیات این لایحه سخن گفتند.

معاون تقنینی معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز از نمایندگان خواست با تصویب این موافقتنامه زمینه تامین امنیت مردم شرق کشور را به وجود آورند.

این لایحه در راستای اجرای اصول 77 و 129 قانون اساسی با 187 رای موافق، 14رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

انتهای پیام

کد N206932