رییس مرکز مراقبت بعد از خروج استان تهران:

تحقق شعار امسال راهکار کاهش بازگشت مجدد به زندان است

زندان

رییس مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج استان تهران گفت: خط مشی قرار دادن شعار «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» می‌تواند موجب کاهش بازگشت مجدد زندانیان به زندان شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا خرمگاه با تبریک سال نو اظهار کرد: شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری در جامعه مطرح شد یکی از ضروری‌ترین مواردی است که می‌توان با اجرا و فرهنگ‌سازی آن را طریق همیشگی کاهش جرایم در بین زندانیان آزاد شده قرار دهیم.

این مددکار اجتماعی اظهار کرد: بخش قابل توجهی از زندانیان به دلیل فقر فرهنگی و عدم آگاهی‌هایی که لازمه زندگی اجتماعی است دچار گرفتاری‌های فراوانی می‌شوند که منجر به ورود به چرخه جرم و بزه می‌شوند؛ لذا عدم رسیدگی و توجه مناسب به این فقر فرهنگی در محیط اجتماع و پس از آزادی می‌تواند منجر به بازگشت به چرخه تکرار جرم و بازگشت مجدد به زندان شود.

وی تصریح کرد: می‌توان با بهره‌گیری و یاری مناسب و همزمان دستگاه‌های متولی امور فرهنگی و حمایتی، ضمن شناسایی کمبودها و نارسایی‌های موجود در جامعه، بالاخص جامعه مددجویان این مرکز و با رسیدگی به رفع مشکلات یاد شده از بازگشت مجدد آنها به چرخه جرم و بزه جلوگیری کنیم.

خرمگاه ادامه داد: فراهم ساختن زمینه‌های ایجاد اشتغال پایدار و دستیابی به تسهیلات مناسب در این راستا در سطح کشور برای آحاد جامعه به خصوص این قشر آسیب دیده و در معرض آسیب مجدد از نکات کلیدی و بسیار مهم و راهگشایی است که در صورت توجه مناسب به آن، تا حدود زیادی می‌تواند ناهنجاری‌های اجتماعی را کاهش داده و مرکز امور خدمات اجتماعی را در مراقبت حمایتی مناسب از زندانیان آزاد شده بیش از پیش یاری رساند.

انتهای پیام

کد N206726