حدادعادل:

اتحادیه اروپا بداند ایران امروز ایران قاجاری و پهلوی نیست

سیاسی

غلامعلی حدادعادل اظهار کرد: رهبری سال 93 را با نام سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی خواندند و این عبارت نشان دهنده این است که ایشان در شعار سال بر اهمیت فرهنگ در کنار اقتصاد و تقدم فرهنگ بر اقتصاد تاکید کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس خاطرنشان کرد: تاکید بر عزم ملی که مقصود از آن اهتمام و اقدام عموم ملت در ایجاد حماسه فرهنگی و حماسه اقتصادی است مدیریت جهادی که مخاطب آن مسئولان هستند و باید در اداره امور کشور ایمان و پرکاری و درستکاری را که لازمه مدیریت جهادی است را اصل و مبنا قرار داد لذا به نظر می‌رسد تاکید رهبری بر این مولفه‌ها مکمل تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: امید است مجلس با درک درست از شرایط کشور و انقلاب بتواند به وظیفه قانونگذاری و نظارت خود هم در حوزه فرهنگ و هم در اقتصاد عمل کند.

حدادعادل با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا در مورد وضع حقوق بشر در ایران، گفت: این بیانیه دو بخش دارد؛ بخش اول در مورد حصول نتیجه در پرونده هسته‌ای ایران از طریق مذاکره تاکید شده و به رفع تحریم‌های اروپا علیه ایران اشاره شده است. همچنین نسبت به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی ایران و اروپا تمایل نشان داده شده است و ما لحن بیانیه را در این امور نسبت به گذشته مناسب‌تر می‌دانیم و از آن استقبال می‌کنیم.

وی افزود: آنچه که تاسف‌آور است مطالبی است که در این بیانیه در مورد حقوق بشر و انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح شده است و از این بیانیه به خوبی معلوم می‌شود که اروپاییان هنوز خلق و خوی استعماری قرن‌های هجدهم و نوزدهم را فراموش نکرده‌اند و درست است که استعمار به شکل گذشته کمتر مطرح می‌شود اما همان نگاه و بینش و منش استکباری هنوز در اروپا وجود دارد.

رییس مجلس هفتم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بیانیه اتحادیه اروپا از جمهوری اسلامی ایران مکررا خواسته شده تا استانداردهای اتحادیه اروپا را در شئون مختلف رعایت کند و ما از اتحادیه اروپا می‌پرسیم کجا ثابت شده است که مردم دنیا باید استانداردهای اروپا را رعایت کنند و چه کسی گفته است که ارزش‌ها و هنجارهای شما مطلق است و دیگران باید دنبال‌روی شما باشند؟ این همان نگاه استعماری است که در گذشته وجود داشته است.

وی تاکید کرد: ما مسلمانیم و اعتقادات خود را داریم و از این اعتقادات منطقا و با استدلال دفاع می‌کنیم و حاضریم با دیگران در باب احکام اسلامی گفت‌وگو کنیم اما حاضر نیستیم از اعتقادات خود بر اساس بیانیه‌های شما دست برداریم. ما می‌خواهیم کشور و جامعه خود را برخلاف شما با احکام الهی و دینی اداره کنیم و ای کاش شما در آنچه در باب حقوق بشر و دموکراسی می‌گویید صادق بودید و خود به آن عمل می‌کردید.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: شما که از حقوق بشر و دموکراسی حرف می‌زنید هر جا که حقوق بشر به نفع شما زیر پا گذاشته شود سکوت می‌کنید و یا برخلاف دموکراسی عمل می‌کنید و هر جا که حقوق بشر زیر پا گذاشته شود و به نفع شما باشد خوشحال می‌شوید اما اتحادیه اروپا باید بداند ایران امروز ایران قاجاری و پهلوی نیست که شما بتوانید در آن هر چه می‌خواهید انجام دهید و هر چه می‌خواهید ببرید.

حدادعادل در پایان خاطرنشان کرد: ایران امروز ایران اسلامی است و ایران خمینی و خامنه‌ای است و ایران امروز ایران استقلال و آزادی است و ایران شهامت و شجاعت و بصیرت است و شما باید حقیقت انقلاب اسلامی را درک کنید و با ملت آن متناسب با واقعیت برخورد نمایید.

انتهای پیام

کد N206679