فیصل مقداد: ساختار سازمان ملل باید تغییر کند

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد، ساختار سازمان ملل باید تغییر کند تا این سازمان نه در حرف بلکه در عمل متکی بر قوانین بین‌المللی باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه لبنانی البناء، فیصل مقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه خاطرنشان کرد: پس از اینکه سازمان ملل عمدا تروریسم را نادیده گرفت و بر آن سرپوش گذاشت، در حال حاضر جهان نیازمند آن است که ساختار سازمان ملل تغییر کند تا این سازمان در عمل و نه در حرف متکی بر قوانین بین‌المللی باشد و با اتکا بر این قوانین به عنوان معیاری یکپارچه در قبال مسائل مختلف عمل کند.

وی خاطرنشان کرد: سوریه ظرف سال‌های بحران در کشور توانست از نزدیک بسیاری از مواضع مربوط به عملکردهای سازمان ملل را بشناسد، مواضعی که به خاطر آنها عرق شرم بر پیشانی جاری می‌شود.

المقداد در ادامه گفت: کشتارهای گروه‌های تروریستی در شهر "کسب" سوریه همچنان نمونه آشکاری است تا هر مسئول بین‌المللی شرمسار شود که تبدیل به وسیله‌ای برای تروریسم شده است چرا که سازمان ملل و مسئولانش این زحمت را به خود ندادند تا گزارش‌های مربوط به کشتارها، غارت‌ها، تجاوزها و هتک حرمت مقدسات در "کسب" سوریه و همچنین در دیگر شهرها و مناطق سوریه را بخوانند.

وی افزود: با وجود اینکه کاملا نقش دولت رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در حمایت از تروریست‌ها در سوریه برملا شده است، اما سازمان ملل و مسئولان آن زحمت بررسی رخدادها را به خود نمی‌دهند و تنها برای این امر بهانه‌تراشی می‌کنند.

مقداد عنوان داشت: موضع سازمان ملل در قبال سوریه و در عین حال، موضع این سازمان مقابل اسرائیل نشانگر دو موضع برعکس است چرا که سوریه کشوری است که پرچم قانونمداری را برافراشته است، اما اسرائیل به نقض‌های خود می‌بالد، سوریه خواهان اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی است اما اسرائیل برای این قطعنامه‌ها هیچ ارزشی قائل نیست اما در خصوص موضع سازمان ملل در قبال سوریه و در مقایسه با اسرائیل می‌بینیم که شرایط کاملا فرق می‌کند چرا که سوریه که همواره به وظایف و تعهدات خود عمل کرده است، توبیخ می‌شود اما با اسرائیل همانند فرزندی نازپرورده رفتار می‌شود.

انتهای پیام

کد N206663