استعفای دولت مالی و انتصاب نخست‌وزیر جدید

سیاسی

سخنگوی ریاست جمهوری مالی در بیانیه‌ای تلویزیونی با اعلام استعفای دولت مالی گفت که وزیر شهرسازی این کشور، نخست‌وزیر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، عمر تاتام لی، نخست‌وزیر در حال کناره‌گیری کشور مالی، استعفای کلی دولت را به ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس‌جمهوری مالی ارائه کرده و این استعفا پذیرفته شده است.

موسی مارا، وزیر شهرسازی مالی که یک سیاستمدار کارکشته است و در انتخابات ریاست جمهوری اوت سال گذشته میلادی رقیب نخست‌وزیر در حال کناره‌گیری این کشور آفریقایی بود، قرار است جایگزین عمر تاتام لی شود.

هنوز زمان مشخصی برای این انتصاب اعلام نشده است. بر اساس سیستم سیاسی کشور مالی تغییر در دولت یک اقدام عادی در پی انتخابات پارلمانی محسوب می‌شود.

رئیس‌جمهوری مالی با این شعار انتخاب شد که کشور را متحد کند و به دنبال احیای مالی در پی جنگ علیه شبه‌نظامیان است. این کشور مستقر در غرب آفریقا اوایل سال 2012 میلادی و در پی یک کودتای نظامی توسط شبه‌نظامیان طوارق به ناآرامی کشیده شد.

شبه‌نظامیان مذکور پیشرفت‌هایی را در مناطق شمالی این کشور به دست آوردند اما نیروهای فرانسوی پس از حضورشان در مالی این شبه‌نظامیان را بیرون راندند.

انتهای پیام

کد N206404