اسرائیل تغییر نقش آمریکا در روند صلح خاورمیانه را خواستار شد

سیاسی

مذاکره‌کننده ارشد رژیم صهیونیستی در روند صلح با تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که آمریکا باید نقش خود را در روند صلح خاورمیانه تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، تزیپی لیونی، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی و مذاکره‌کننده ارشد این رژیم در روند صلح عنوان داشت: باید آمریکا نقش خود را در روند صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها تغییر دهد تا امکان مذاکرات مستقیم بیشتری میان طرف‌های درگیر وجود داشته باشد.

وی در مصاحبه با شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: بخشی از آنچه که ظرف ماه‌های گذشته رخ داده است این است که ما بیشتر با آمریکایی‌ها و کمتر با فلسطینی‌ها مذاکره کردیم و من بر این باورم که باید دست به مذاکرات مستقیم بیشتری بزنیم و معتقدم که آمریکایی‌ها این مساله را درک می‌کنند.

این مقام اسرائیلی در ادامه افزود: ما با مشارکت و همکاری ‌آمریکایی‌ها در روند صلح موافقیم اما آنها باید به عنوان کمک کننده در مذاکرات دو جانبه مستقیم حاضر شوند.

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه به قدس سفر کرد تا تلاش‌هایش را برای نجات روند مذاکرات رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین افزایش دهد اما با تصمیم فلسطینی‌ها برای عضویت در سازمان‌های بین‌المللی غافلگیر شد.

انتهای پیام

کد N206210