مرزبانان امروز به خاک ایران می‌رسند

مرزبانان ایرانی

یک عضو خانواده سربازان گروگان‌ گرفته شده گفت: طی تماس تلفنی برادرم (رامین حضرتی) از افغانستان از سلامتی کامل خود به همراه سه مرزبان دیگر خبر داد.

به گزارش آفتاب به نقل از بهار نیوز، ایوب حضرتی با اشاره به ابراز خوشحالی گروگان‌ها از آزادی از دست تروریست‌های جیش‌العدل تصریح کرد: براساس اظهارات برادرم قرار است تا آنها فردا به وطن بازگردند. این عضو خانواده مرزبانان گروگان گرفته شده ضمن قدردانی از تمامی مسئولان به خاطر پیگیری برای مرزبانان تصریح کرد: تمامی خانواده و فامیل و اهالی محل پس از شنیدن خبر آزادی رامین خدا را شکر کرده و نماز شکر به جای آوردند.

وی تصریح کرد: از زمان اعلام خبر آزادی مرزبانان مرتباً شاهد تماس‌های مسئولان و مردم و ابراز لطف آنان نسبت به آزادی مرزبانان بودیم که به نوبه خود قدردان محبت‌های آنها هستیم. حضرتی در عین حال با اشاره به شهادت یکی از مرزبانان در این حادثه تروریستی گفت: ما نیز به نوبه خود از این واقعه ناراحت بوده و خود را شریک غم خانواده این مرزبان شهید می‌دانیم. رامین حضرتی در 16 بهمن سال گذشته به همراه چهار مرزبان دیگر توسط گروهک تروریستی جیش‌العدل ربوده شد. رامین حضرتی 27 اسفند سال گذشته 20 ساله شد.

در همين حال امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: ۴ مرزبان در سلامتی کامل به سر می‌برند و مقدمات ورودشان به کشور در حال انجام است و امیدواریم که این مرزبانان هرچه سریع‌تر وارد کشور شده و به آغوش خانواده‌های خود بازگردند. شیخ مولوی عبدالحمید در گفت‌و‌گو با ایلنا، با بیان اینکه هنوز مرزبانان وارد کشور نشده‌اند، اظهار داشت: ۴ تن از مرزبانان ایرانی که در اختیار گروه جیش العدل بودند، صبح ديروز به نیروهای مردمی منطقه تحویل داده شدند، اما هنوز آن‌ها وارد کشور نشده‌اند و امیدوارم تا امروز يكشنبه شاهد حضورشان در کشور باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیکر گروهبان یکم جمشید دانایی فر نیز به همراه این ۴ مرزبان به کشور باز خواهد گشت، گفت: متاسفانه پیکر این مرزبان به همراه این گروه نبوده و در اقدام بعدی به دنبال بازگشت پیکر این عزیز به کشور هستیم. شیخ مولوی عبدالحمید در واکنش به اظهارات برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه گفته شده این آزادی در برابر خواسته و یا معامله اقتصادی با گروه جیش العدل صورت گرفته است، گفت: این موضوع اصلا صحت ندارد و بدون هیچ امتیازدهی مرزبانان آزاد شده‌اند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در پاسخ به این این پرسش که برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند که دلیل عدم ورود مرزبانان به کشور ظرف امروز، امتیازخواهی گروه مردمی که این ۴ مرزبان را تحویل گرفته‌اند، بوده، تاکید داشت: این مساله نیز کاملا تکذیب می‌شود این گروه مردمی برای نشان دادن حسن نیت خود وارد موضوع شده‌اند و این افراد را بدون هیچ چشم داشتی تحویل گرفته و به امید خدا وارد کشور خواهند کرد.
کد N206201