فاطمه آجرلو: شفاف‌سازی در اجرای هدفمندی یارانه‌ها، اعتماد مردم را جلب می‌کند

دولت,هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: اولین گام دولت در جهت جلب اعتماد مردم برای اجرای مراحل مختلف هدفمندی یارانه‌ها، شفاف‌سازی برای آنهاست.

فاطمه آجرلو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "بزرگترین هدف هدفمندی یارانه‌ها این بود که سرمایه‌های مملکت در راستای زیرساخت‌های نظام هزینه شود"، ابراز عقیده کرد: اقداماتی همچون عدم دریافت داوطلبانه یارانه نقدی از سوی مردم در راستای اهداف هدفمندی یارانه‌ها نیست چراکه هرکس در جامعه حتی اقشار برخوردار نیز مالیات پرداخت می‌کنند و باید از خدمات برخوردار شوند، پس این اقدامات در جهت برنامه اصلی هدفمندی یارانه‌ها نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه "دولت با شفاف‌سازی و جلب اعتماد مردم می‌تواند در گام‌های بعدی هدفمندی یارانه‌ها موفق عمل کند"، خاطرنشان کرد: دولت باید مرحله به مرحله گزارش‌های واقعی به مردم ارائه دهد و جامعه را در جریان روند، کم و کیف و چگونگی اجرای برنامه هدفمندی قرار دهد.

آجرلو با بیان اینکه "مردم آماده هر نوع همکاری با دولت در جهت استفاده درست از سرمایه‌هایشان در حوزه تقویت زیرساخت‌های کشور هستند"، افزود: مردم دولت را از آن خود می‌دانند و بهترین راه دولت نیز برای جلب اعتماد مردم این است که به آنها صادقانه گزارش دهد.

وی ادامه داد: در موضوع سوخت و حامل‌های انرژی، با روشنگری‌های خوبی که بین مردم انجام شد، شاهد بسیج شدن مردم برای جلوگیری از اسراف در حوزه حامل‌های انرژی بودیم. هیچ چیز مثل روشنگری به دولت کمک نمی‌کند تا مردم را با خود در راستای اهداف برنامه هدفمندی یارانه‌ها همگام کند. اگر مردم بدانند پول‌هایی که از محل صرفه‌جویی جمع می‌شود کجا هزینه می‌شود و با چشم خود خدمات را ببینند، همکاری‌های لازم را با دولت انجام خواهند داد، پس نباید از یک طرف مردم را به همکاری دعوت کنیم و در مقابل اقداماتی مثل توزیع سبد کالا اتفاق بیفتد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه "مردم با روشنگری و شفاف‌سازی از سوی دولت آمادگی هر نوع فداکاری و همکاری را دارند"، توضیح داد: مردم وقتی که می‌دانستند پول هدفمندی یارانه‌ها در راستای فعال کردن انرژی هسته‌ای به کار می‌رود و نماد آن را در عزت جهانی احساس می‌کردند، هرچه بیشتر و بیشتر در صرفه‌جویی‌ها با دولت همکاری می‌کردند و شاهد بودیم ظرف زمان کوتاهی سهم عظیمی از صرفه‌جویی‌ها در مصرف آب، برق و ... اتفاق افتاد چون مردم ما ولایتمدار هستند و وقتی رهبرشان آنها را به اقتصاد مقاومتی دعوت می‌کند، لبیک می‌گویند.

انتهای پیام

کد N206116