نقوی حسینی:‌ تصویب قطعنامه پارلمان اروپا اشتباهی بزرگ بود

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصویب قطعنامه ضد ایرانی در پارلمان اروپا را اشتباهی بزرگ دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید حسین نقوی حسینی با پرداختن به علت اقدام پارلمان اروپا در تصویب قطعنامه ضد ایرانی گفت: غربی ها از نظر خودشان و به تصور این که جمهوری اسلامی ایران فعالیت‌های پنهان هسته‌ای دارد، دامی برای کشورمان گسترانده بودند و فکر می کردند که ما وارد مذاکرات نمی شویم.

وی افزود: اما ایران با راهبردی مقتدرانه و منطقی وارد شد، در ادامه هم در هر مرحله تصور می‌کردند که کشورمان میز مذاکره را ترک کند ولی دیدند ضمن حقوق هسته‌ای این اتفاق نیفتاد.

نقوی حسینی گفت: پارلمان اروپا عکس العملی به صهیونیست‌ها، منافقین و لابی‌هایی که فشار وارد می‌کردند نشان داد چرا که می‌دیدند اگر روند به همین شکل ادامه پیدا کند، هم حقوق هسته‌ای حفظ می‌شود و هم توافق به دست می‌آید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تجربه عملی و تخصص خود افزود: در ایران یکی از سالم‌ترین انتخابات دنیا با مشارکت بالا برگزار می‌شود به طوری که می‌بینیم در دولت اصولگرا، اصلاح طلبان به پیروزی می‌رسند و در دولت اصلاح طلب، اصولگرایان انتخاب می شوند از این رو غربی‌ها نمی‌توانند ایراد وارد کنند.

نقوی حسینی در برنامه گفت‌گوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما همچنین درباره افتتاح دفتر اتحادیه اروپا در کشورمان گفت: با این قطعنامه دست آنها رو شد، اگر ملاقات اشتون با برخی عوامل فتنه یک اشتباه تلقی می‌شد ولی این قطعنامه را نمی‌شود اشتباه ارزیابی کرد.

وی افزود: آنها می‌خواهند جاسوس خانه تاسیس کنند و تجربه آن را هم دارند، از این رو قطعا مجلس و ملت و دولت اجازه تاسیس آن را نخواهند داد.

نقوی حسینی اقدام پارلمان اروپا را اشتباهی بزرگ خواند و گفت: پس از دولت یازدهم فضایی جدیدی به وجود آمد و تصور شد که غربی‌ها سر عقل آمده‌اند و به باورها و قوانین ما احترام می‌گذارند ولی این قطعنامه ناامید کننده بود.

وی افزود: آنها نشان دادند که همان غربی هستند که پیش از این ادعاها بودند.

انتهای پیام

کد N206092