شهادت 1520 کودک فلسطینی از سال 2000 تاکنون

وزیر امور اجتماعی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که از سال 2000 میلادی تاکنون بیش از 1520 کودک فلسطینی به شهادت رسیده، بیش از 6000 کودک زخمی شده و 200 کودک هم همچنان در زندان‌های رژیم صهیونیستی تحت بازداشت هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمال الشرافی، وزیر امور اجتماعی تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی خود به مناسبت روز کودک فلسطینی بر ضرورت تصویب قانون حمایت از کودکان فلسطینی تأکید کرد و افزود: از ابتدای سال 2000 میلادی تاکنون 1520 کودک و نوجوان فلسطینی شهید و بیش از 6000 تن مجروح شده‌اند. همچنین در مجموع از سال 2000 تاکنون بیش از 10000 کودک فلسطینی به بازداشت نظامیان صهیونیست درآمده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، الشرافی با تأکید بر نقش نهادهای بین‌المللی در جلوگیری از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، ابراز امیدواری کرد: با تصویب قانون حمایت از کودکان فلسطینی شاهد پایان اقدام‌های غیرانسانی رژیم صهیونستی علیه کودکان و نوجوانان فلسطینی باشیم.

وی اظهار کرد: روز کودک فلسطین امسال در حالی فرا رسیده که شاهد شکاف و دودستگی فلسطینیان هستیم که این مساله ممکن است منافع عالی فلسطینیان را به خطر بیندارد.

الشرافی از تمامی اقشار جامعه فلسطین و جریان‌های فعال آن به ویژه در زمینه کودکان خواست هر چه سریع‌تر در تلاش برای کنار گذاشتن اختلافات و شکاف داخلی بوده و دست به اقداماتی عملی برای حمایت از کودکان بزنند.

انتهای پیام

کد N205960