تاکید نماینده شیراز بر لزوم حمایت از تولیدات و تولیدکنندگان داخلی

رئیس کمیته حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق شعار امسال خصوصا در بعد فرهنگی بهترین راه تکیه‌ بر آموزه‌های اسلام و مذهب شیعه و بهره‌بردن از فرهنگ غنی ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌ی فارس، سیدحسین ذوالانوار گفت: در طول سال‌های انقلاب شاهد فراز و نشیب‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، نظامی و غیره بوده‌ایم که به فضل الهی و با رهنمودهای امام راحل و بعد از ایشان فرمایشات مقام معظم رهبری از تمامی این گذرها پیروزمندانه گذر کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که «از ابتدای انقلاب تاکنون دشمن تمام تلاش خود را معطوف به متوقف کردن ایران و کاستن از سرعت رو به افزایش پیشرفت ایران اسلامی، کرده است» ادامه داد: دشمنان این مرز و بوم و این مردم در تمامی عرصه‌ها وارد شده‌اند ولی پی در پی از عزم ملی مردم ایران شکست خورده‌اند؛ 8 سال دفاع مقدس شاهدی بر این همین موضوع است؛ اگرچه پس از جنگ هم دشمنان اسلام بی‌کار ننشسته و در عرصه‌های دیگر، از جمله اقتصاد و فرهنگ، برنامه‌ریزی کرده و فشارهایی را تحمیل و مدام دشمنی کردند.

وی با تاکید بر این‌که «در عرصه‌ اقتصادی تحریم‌های دشمنان خلل و خدشه‌ای بر پیشرفت ایران اسلامی نداشته و نخواهد داشت»، گفت: دشمن در عرصه‌ فرهنگی جوانان را هدف قرار داده است.

نماینده مردم شیراز با اشاره به شعار امسال تحت عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"، گفت: این نام‌گذاری حاکی از این‌است که ما با تمام توان و عزم ملی در عرصه اقتصاد با تکیه بر تولید داخلی و حمایت از تولیدکننده داخلی و با بهره‌گیری از فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی، با همت جهادی و مدیریت جهادی وار صحنه شویم.

وی کاهش بروکراسی‌ها و کاغذبازی‌های اداری را یک قدم بلند در مسیر صرفه‌جویی برشمرد و ضمن تاکید بر لزوم حمایت از تولیدات و تولیدکنندگان داخلی، گفت: در عرصه فرهنگی با تکیه بر دین اسلام مذهب شیعه و فرهنگ غنی ایرانی می‌توان بر اهداف شوم دشمنان غالب شد.

وی با اشاره به نقش اساسی و برجسته‌ مشارکت و حضور مردم در «زندگی و سازندگی کشور» خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده هر کجا مردم در صحنه حضور داشته‌اند ما پیروز میدان بوده‌ایم و انصافا مردم ما هر کجا که احساس مسئولیت کنند وارد صحنه خواهند شد. ما در صحنه‌های متعدد شاهد حضور مردم بوده‌ایم، چه در عرصه‌های سیاسی مانند انتخابات و راهپیمایی‌ها و چه در صحنه‌های دیگر. هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروه‌های گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملّی در این عرصه‌ها نقش‌آفرینی کنند.

ذوالانوار تصریح کرد: مسئولان موظف هستند با توکل به خداوند و با تکیه بر مردم، در هر دو عرصه‌ اقتصاد و فرهنگ، مجاهدانه وارد میدان عمل شوند. مسئولان باید در صف مقدم مدیریت جهادی چه در عرصه اقتصادی و چه در عرصه فرهنگی قرار بگیرند و خدمت کنند؛ اقتصادی که به کمک مسئولان و مردم شکوفایی پیدا کند، و فرهنگی که با همت مسئولان و مردم بتواند سمت و سوی حرکت بزرگ کشور و ملت ما را معین کند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از تجربه‌ها و عبرت از درس‌های گذشته در تصمیم گیری‌های آینده، به ارزیابی کیفیت تحقق شعار «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» پرداخت و گفت: در سال ۹۲، حماسه سیاسی با حضور مردم و تلاش مسئولان در عرصه‌های مختلف نظیر انتخابات، راهپیمایی‌های بزرگ و عرصه‌های دیگر به بهترین شکل محقق شد و با دست به‌دست شدن قدرت اجرایی در کمال امنیت و آرامش، حلقه‌ جدیدی از سلسله‌ی طولانی مدیریت کشور شکل گرفت.

انتهای پیام

کد N205833