رئیس لوفت هانزا:

قوانین جدید باید از اعتصاب خلبان های خطوط هواپیمایی جلوگیری کند

آمریکا اروپا

رئیس شرکت هواپیمایی لوفت هانزا خواستار تشدید قوانین توسط سیاستمداران آلمانی برای جلوگیری از اعتصاب کارکنان شرکت های خدماتی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "کریستوف فرانتس" رئیس بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان از سیاستمداران این کشور خواست با تشدید قوانین، مانند دیگر کشورها از اعتصاب سراسری خلبان ها و خدمه پرواز جلوگیری کنند. وی در گفتگو با روزنامه هاندلزبلات تاکید کرد وجود قوانین اینچنینی موجب می شود در شرایط اعتصاب، از تشدید وضعیت بحرانی جلوگیری شود. فرانتس بر لزوم تغییر شرایط و چارچوب قانونی برای کنترل مبارزات کارگری در آینده تاکید کرد.

این در حالی است که با اعتصاب سراسری خلبان های لوفت هانزا، هزاران پرواز این شرکت هواپیمایی لغو شد. اعتصاب کنندگان خواستار حقوق و مزایای بیشتر برای 4 هزار و 500 خلبان و جلوگیری از اجرای قانون بازنشستگی دیرتر از موعد آنها بودند.

طبق این گزارش تنها در سه روز نخست اعتصاب خلبان های لوفت هانزا، با لغو حدود 3 هزار و 800 400 هزار مسافر از انجام سفرهای خود بازماندند. گفتنی است با انجام مذاکره بین نمایندگان خلبانان و مدیران شرکت، از امروز شنبه وضعیت در لوفت هانزا به حال عادی بازگشته است.