ناوگروه پاکستانی با هدف تقویت مناسبات دوستانه با ایران وارد بندرعباس شد

ایران در جهان

بندرعباس برای سه روز میزبان ناوگروه پاکستانی متشکل از یک کشتی، یک رزمناو و یک زیردریایی در راستای تقویت مناسبات دوستانه تهران-اسلام آباد است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای تقویت مناسبات تاریخی و دوستانه بین ایران و پاکستان یک ناوگروه پاکستانی صبح امروز شنبه شانزدهم فروردین برای ماموریتی سه روزه در بندرعباس پهلو گرفت.

در بیانیه ای که از سوی سفارت پاکستان در تهران منتشر شد در این ناوگروه یک رزمناو نیروی دریایی ارتش پاکستان، یک نفت کش کوچک ساخت پاکستان و یک زیردریایی ساخت فرانسه حضور دارند.

بر این اساس ایران و پاکستان دارای روابط دوستانه و نزدیک به عنوان دو کشور اسلامی هستند. این مناسبات نزدیک در به رسمیت شناخته شدن کشور پاکستان از سوی ایران به عنوان نخستین کشور اسلامی و نیز به رسمیت شناخته شدن انقلاب اسلامی ایران توسط پاکستان به عنوان اولین کشور، به خوبی نمایان است.

دو کشور همچنین به عنوان موسسان و اعضای سازمان هایی مانند اکو و سازمان همکاری اسلامی و نیز در چارچوب دیگر سازمان ها در مسائل منطقه ای و بین المللی همکاری دارند. در همین راستا همکاری های دو کشور در زمینه دفاعی نیز رو به افزایش است. گفتنی است دیدار ناوگروه پاکستان از بندرعباس با هدف تقویت بیش از پیش تجربیات مشترک و با تاکید بر صلح و امنیت و پیشرفت دو ملت با نگاه به آینده انجام می گیرد.