جهانگیری: مصمم هستیم به هیچ وجه خود را درگیر حواشی نکنیم

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

معاون اول رییس‌جمهور تصریح کرد: توانستیم از بخش قابل توجهی از مشکلات با سرافرازی عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در دیدار جمعی از کارکنان نهاد ریاست‌جمهوری با رییس‌جمهور با ابراز امیدواری از این‌که سال 93 سالی پرخیر و برکت برای تمام ملت ایران باشد، گفت: در سال 92 و در شروع مسئولیت دولت یازدهم دغدغه‌های جدی پیش‌روی دولت و جناب رییس‌جمهور بود که با رهنمودها و دستوراتی که ایشان به مجموعه دولت داشتند و با همکاری‌های خوب دوستان در دولت و نهاد ریاست‌جمهوری توانستیم از بخش قابل توجهی از مشکلات با سرافرازی عبور کنیم، مشکلات، مشکلات پیچیده‌ای بود از جمله مشکلاتی در زمینه تامین کالاهای اساسی، تامین بودجه، ارز، ریال، تورم و ... و ان‌شاءالله عملکردمان در سال 92 به عنوان کارنامه‌ای که در دست گرفته‌ایم در پیشگاه خداوند و ملت قابل قبول است.

وی با اشاره به حاکم شدن خرد جمعی بر تصمیمات دولت، ادامه داد: تمام کارها برای این بود که دولت به عنوان یکی از مهم‌ترین رکن‌های اداری کشور صاحب نظم و قانون‌مند شود و وزرا نسبت به تصمیمات دولت مسئول بوده و بدانند چه تصمیماتی گرفته شده و می‌شود.

جهانگیری گفت: امیدوارم در سال 93 با تدابیری که رییس‌جمهور اتخاذ کرده و با سیاست‌ها و برنامه‌هایی که وجود دارد و پیش‌بینی شده شاهد سالی بهتر و موفقیت‌آمیز‌تر از سال گذشته باشیم.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جزو اصلی‌ترین سیاست‌هایی است که دولت در سال 93 با همان سبک مدیریت جهادی دنبال می‌کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در جمع کارکنان نهاد ریاست‌جمهوری گفت: در روز اول عید به یکی از استان‌های کشور سفر کردم و با امام جمعه آن استان که انسانی شریف و بزرگوار است ملاقات کردم. ایشان به من گفت که من در انتخابات به آقای روحانی رای ندادم، ولی وقتی اسم ایشان در صداوسیما به صورت ناقص اعلام می‌شود و نمی‌گویند دکتر حسن روحانی، ناراحت می‌شوم. ایشان همچنین گفت من طی این سال‌ها دولت‌های مختلفی را دیده‌ام و اکنون می‌بینم که یک رییس‌جمهور مناسب که هم مجتهد هستند، هم در دانشگاه و حوزه درس خوانده‌اند، مدیر هستند و بر مسائل اشراف دارند در صدر کار قرار گرفته‌اند.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: من به عنوان یکی از مدیران دولت افتخار می‌کنم که در دولتی کار می‌کنم که رییس‌جمهور آن در راستای حل مشکلات و عبور از مشکلات خودش را برای دادن هزینه آماده کرده است و تمام تلاشش این است که کشور از مشکلات عبور کند و این عبور دادن سخت‌ترین کار است.

جهانگیری با اشاره به حضور رییس‌جمهور در طول سال‌های پیروزی انقلاب در مسئولیت‌های مختلف، گفت: ایشان در مسئولیت‌های مختلفی که بر عهده داشتند تصمیمات سختی را گرفتند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های مهم رییس‌جمهور توجه و اعتماد به خرد جمعی و نظر کارشناسی است، تاکید کرد: بارها شده که ایشان در جلسات کارشناسی که حضور داشتند نظر دیگری داشتند، ولی در پایان نظر جمع و نظر کارشناسان را قبول کرده‌اند.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به شرایط دشوار کشور در عرصه سیاست داخلی و خارجی، زمانی که این دولت مسئولیت امور را بر عهده گرفت، گفت: شاید برخی علاقه‌مند باشند که شکاف بین نیروهای انقلاب وجود داشته باشد، ولی آقای رییس‌جمهور همواره دغدغه دارند که نیروهای انقلاب را دور هم جمع کنند و کسی فکر نکند کنار گذاشته شده است.

جهانگیری با اشاره به رکود تورمی بی‌سابقه‌ای که در کشور در هنگام آغاز به کار دولت وجود داشت، گفت: در چنین شرایطی دولت و رییس‌جمهور شانه‌هایشان را زیر بار این مشکلات قرار دادند و تلاش کردند برای حل مسائل داخلی و خارجی و فرهنگ و اقتصاد کشور راهکار پیدا کنند و حتی روابط دولت با نهادهایی که تخریب شده بود را ترمیم کنند. کسی فراموش نمی‌کند که پیش از این رابطه دولت با مراجع و علما چگونه بود.

وی با اشاره به حضور مردم در انتخابات 24 خرداد 1392 گفت: مردم با حضور خود در انتخابات خیلی از مسائل را حل کردند و ما امیدواریم که در دولت در خدمت آقای رییس‌جمهور بتوانیم گام‌های مهم بیشتری را برای حل مشکلات برداریم.

معاون اول رییس‌جمهور یکی از کارهای خوب رییس‌جمهور را سرکشی به خانواده شهدا عنوان کرد و گفت: خیلی مهم است که رییس‌جمهور هر هفته یک شب به دیدار خانواده شهدا و جانبازان می‌رود.

جهانگیری با اشاره به حاشیه‌هایی که برخی برای دولت ایجاد می‌کنند، گفت: ما به دستور رییس‌جمهور مصمم هستیم، تا آنجا که می‌توانیم به هیچ وجه خود را درگیر حواشی نکنیم و در سال 93 در راستای خدمت هر چه بیشتر به مردم تلاش کنیم.

انتهای پیام

کد N205389