نماینده آیت‌الله سیستانی بر لزوم ایجاد تغییر در عراق تاکید کرد

سیاسی

نماینده آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی ضمن انتقاد از اوضاع سیاسی و امنیتی عراق بر لزوم انجام تغییرات در این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در خطبه‌های نماز جمعه در کربلا اعلام کرد: عراق امروز و به رغم درآمدهای نفتی هنگفت در اوضاع سیاسی، امنیتی و معیشتی بدی به سر می‌برد و فساد مالی و اداری در عراق وجود دارد و فساد به بالاترین حد خود رسیده است.

وی همچنین بر لزوم انجام تغییرات در عراق و نیاز به آن تاکید کرده و از مردم این کشور خواست در رای‌های خود دقت کرده و نماینده‌ای را برگزینند که با خلوص عمل خواسته‌های آنها را محقق کند.

کربلایی ادامه داد: عراق امروز یکی از فاسدترین کشورهای جهان شده و نیاز به تغییر در عراق امری واجب است که این تغییر بدون مشارکت شهروندان عراقی ممکن نیست، لذا شهروندان عراقی باید در انتخابات پارلمانی آتی که سی‌ام ماه جاری میلادی برگزار می‌شود شرکت کرده و نمایندگانی را برگزینند که امنیت و ثبات عراق را تضمین کنند.

انتخابات پارلمانی عراق یکی از مهمترین وقایع در این کشور به شمار می‌رود و در جریان این انتخابات فراکسیونی که نامزد خود را برای پست نخست‌وزیری معرفی خواهد کرد، مشخص می‌شود.

انتخابات پارلمانی عراق قرار است 30 آوریل جاری برگزار شود.

انتهای پیام

کد N205106