ژاپن 24 آوریل میزبان اوباما خواهد بود

مقام‌های دولت ژاپن اعلام کردند، توکیو 24 آوریل سال جاری میلادی میزبان رئیس‌جمهوری آمریکا خواهد بود و وی با نخست‌وزیر ژاپن دیدار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، "فومیو کیشیدا"، وزیر امور خارجه ژاپن به دنبال نشست کابینه اعلام کرد، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا احتمالا به جای سه روز، سفری دو روزه به این کشور خواهد داشت و مذاکره وی با شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در مورد مسائل امنیتی، مذاکرات تجارت آزاد همکاری سراسر اقیانوس آرام و دیگر حوزه‌های همکاری‌های دو جانبه خواهد بود.

در ابتدا توکیو امیدوار بود که اوباما 23 ماه جاری میلادی به ژاپن سفر کرده و به مدت سه روز در این کشور اقامت داشته باشد اما تور چهار کشور آسیایی اوباما که وی را به کره جنوبی، مالزی و مجمع‌الجزایر فیلیپین می‌برد، این اجازه را نخواهد داد تا اوباما سه روز در ژاپن اقامت داشته باشد.

یوشیهید سوگا، سروزیر کابینه ژاپن گفت، آبه و اوباما قرار است بار دیگر به ائتلاف ویژه این دو کشور تاکید کنند اما سپس نشست اعلامیه یا بیانیه مشترکی را منتشر نخواهند کرد.

اوباما در جریان این سفر به دنبال این مساله خواهد بود تا شینزو آبه استقرار مجدد پایگاه هوایی فوتنما تفنگداران دریایی ‌آمریکا در اوکیناوا را سرعت بخشد.

انتهای پیام

کد N205105