یک مبلغ دینی:

آشنایی با سبک زندگی ایرانی اسلامی لازمه انجام برنامه‌های فرهنگی است

سبك زندگي

یک مبلغ دینی معتقد است کسانی قادر هستند کار فرهنگی را به شایستگی در جامعه پیاده کنند که با فرهنگ ایرانی اسلامی آشنایی کامل داشته باشند.

یک مبلغ دینی معتقد است کسانی قادر هستند کار فرهنگی را به شایستگی در جامعه پیاده کنند که با فرهنگ ایرانی اسلامی آشنایی کامل داشته باشند.

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با بیان این‌که «سبک زندگی کنونی جامعه از سبک زندگی فاطمی فاصله دارد» اظهار کرد: فاصله گرفتن از آموزه‌های دینی و شیعی مهمترین آسیب سبک زندگی‌های امروز است و متاسفانه گاه مشاهده می‌شود که بسیاری از افراد اسماً شیعه هستند ولی رسماً شیعه نیستند؛ لذا ما نباید این مهم را فراموش کنیم که مسلمانی به شعار نیست بلکه باید در عمل متجلی شود.

وی اضافه کرد: خانواده‌ها باید ارزش زیادی برای اعتقادات فرزندشان قائل باشند و سبک زندگی ایرانی اسلامی را در زندگی خود پیاده کنند تا بتوانند با تربیت اسلامی فرزندان آسیب‌پذیری آنها را در مقابل انحرافات و گناهان کاهش دهند.

این مبلغ دینی اضافه کرد: همان‌طور که خانواده برای تهیه غذای خود به بهداشت و مرغوبیت کالای مورد استفاده و تاریخ مصرف آن توجه می‌کند پس سعی می‌کنند به گونه‌ای که برای فرزندان جذاب و دلپسند باشد آن‌ را گزینش و آراسته کنند؛ لذا باید نسبت به غدای روحی آنها نیز حساس و زیبایی‌های معنوی را در قالب زیبا به فرزندان عرضه کنند در غیر این صورت در آینده‌ای نه چندان دور باید شاهد انحراف و گرفتاری فرزندان خود در دام‌ها و آسیب‌های فردی و اجتماعی باشند.

موسوی بیان کرد: امروز تهاجم فرهنگی یک تهدید جدی برای جامعه ما تلقی می‌شوند چرا که دشمن با تمام امکانات خود همه دنیا را خصوصاً جوامع مسلمان را هدف قرار داده است تا تفکر مسیحیت و لیبرالیستی مورد نظر خود را رواج دهد ولی ما آمادگی لازم برای مقابله با این تهاجم را نداشتیم و به‎علت عملکرد رژیم‌های سابق منفعلانه عمل کردیم همچنین به‌دلیل دخالت عراق در جنگ هشت ساله برنامه‌های فرهنگی ما آن‌طور که باید به معنای واقعی اجرا نشد و با اختلال مواجه شد.

وی اظهار کرد: رسانه‌ها به‌عنوان مهمترین عامل تاثیرگذار در فرهنگ جامعه باید برای جلوگیری از گرایش افراد به رسانه‌ها و برنامه‌های مستهجن بیگانه برنامه‌ریزی کنند ولی نکته مهم این است که ما نباید هدف خود را از هر راهی به دست آوریم.

موسوی در پایان بیان کرد: کسانی قادرند کار فرهنگی را آن‌طور که شایسته است در جامعه پیاده کنند که با فرهنگ ایرانی اسلامی آشنایی کامل داشته باشند و به اصول و ارزش‌های اسلامی و انقلابی خود پایبند باشند نه اینکه به خاطر خوشامد گروهی خاص برخی از ارزش‌ها را نادیده بگیرند.

انتهای پیام

کد N204954