استاندار سیستان در نشست خبری:/مشروح/| 156938

در تحویل دادن پیکر شهید دانایی فر به یقین نرسیده‌ایم/ مرزبانان تحویل نیروهای مردمی شدند

سیاست داخلی,استاندار سیستان

برخی رسانه‌ها با کمک برخی نیروها در تلاش هستند که خبر آزادی را از سایر رسانه‌ها زودتر مخابره کنند و در این راه در ربودن اخبار تلاش دارند. منبع اصلی این خبر بنده هستم و مسئولیت انتشار رسمی آن نیز برعهده بنده است.

استاندار سیستان و بلوچستان از تحویل گرفتن مرزبانان ایرانی توسط نیروهای مردمی فعال در منطقه خبر داد و گفت: خبرها حکایت از به شهادت رسیدن گروهبان یکم جمشید دانایی فر دارد‏، اما هنوز به یقین نرسیده ایم که پیکر این مرزبان تحویل تحویل های مردمی شده باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ‌علی اوسط هاشمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود از تحویل گرفتن مرزبانان ایرانی توسط نیروهای مردمی فعال در منطقه خبر داد و گفت:‌ در مورد مرزبانان خبرهای خوشحال کننده‌ای دریافت کرده‌ایم و در حال حاضر آنها از دست ربایندگان خارج و در اختیار نیروهای مردمی قرار گرفته‌اند و منتظریم تا از طریق امنی از پاکستان خارج و وارد کشور شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: آزادی مرزبانان زمانی کامل می‌شود که این نیروها در دامن ایران اسلامی جای گیرند و در غیر اینصورت این موضوع پذیرفته شده نیست.

وی با انتقاد از برخی رسانه‌ها که اخبار آزادی مرزبانان را از منابع غیر رسمی منتشر می کنند،‌ اظهار کرد: برخی رسانه‌ها با کمک برخی نیروها در تلاش هستند که خبر آزادی را از سایر رسانه ها زودتر مخابره کنند و در این راه در ربودن اخبار تلاش دارند.‌منبع اصلی این خبر بنده هستم و مسئولیت انتشار رسمی آن نیز برعهده بنده است و تا زمانی که مرزبانان در جغرافیای ایران قرار نگیرند، نمی‌توان خبر آزادی قطعی این افراد را منتشر کرد.

اوسط هاشمی تاکید کرد: در انتشار اینگونه اخبار نباید عجله داشت، چرا که موضوع مرز بوده و هر اتفاقی در آنجا ممکن است.

استاندار سیستان و بلوچستان در پاسخ به این پرسش که برای ساماندهی مرز چه برنامه‌هایی دارید، ‌گفت:‌ سیاست ما در ارتباط با مرز این است که مرز باید طبق عادت مردم آن منطقه باشد. مرز برای مردم منطقه محل تجارت و کسب و کار است. ما به دنبال رونق بازارچه های مرزی بوده و نگاه توسعه ای به بازارچه ها نیز شکل گرفته است.

وی در مورد وضعیت گروهبان یکم جمشید دانایی فر نیز اظهار کرد: خبرها حکایت از به شهادت رسیدن این مرزبان دارد و بیانیه این خرده گروهک‌ها نیز این مسئله را تائید کرده است. ارزیابی‌های اطلاعاتی نیز این مسئله را تائید می‌کند،  اما تاکنون نیز به یقین نرسیده‌ایم که پیکر این شهید تحویل نیروهای مردمی داده شده باشد.

 

کد N204776