۰

هشدار بارزانی نسبت به تقسیم عراق/ "بازگشت سوریه به وضعیت سابق بعید است"

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عراق

رئیس منطقه کردستان عراق با بیان اینکه روند سیاسی در عراق در آستانه فروپاشی و شکست قرار دارد نسبت به تقسیم عراق هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات، اعلام کرد: عراق امروز با خطر بزرگی روبرو است؛ خطری که وحدت عراق را تهدید می‌کند و ما امیدواریم که آنچه در ‌آینده برای عراق پیش می‌آید با تصویری که اکنون پیش روی ماست تفاوت داشته باشد اما ما باید با مسائل و رویدادها به درستی تعامل کنیم.

وی ادامه داد: عراق امروز شاهد نوعی بی‌ثباتی است و تروریسم در مناطق غربی کشور گسترش یافته شهرهای عراق از سلطه دولت خارج شده و تروریست‌ها علنا فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهند. در عراق هیچ عقیده‌ای به دموکراسی یا پذیرش دیگری وجود ندارد و همچنان فرهنگ حکومت فراگیر در عراق غالب است؛ فرهنگی که مانع از اجرای قانون اساسی شده و عراق را به سوی تقسیم شدن می‌راند.

بارزانی در ادامه در خصوص روابط میان اهل سنت و شیعه نیز گفت: متاسفانه این درگیری‌ها از گذشته وجود داشته و همچنان نیز شاهد درگیری‌ها هستیم. کما اینکه در منطقه دیالی و بعقوبه شاهد عملیات‌هایی برای پاکسازی‌های مذهبی و نیز اقداماتی ناقض حقوق بشر از سوی دو طرف بوده‌ایم.

درباره وضعیت سوریه نیز بارزانی اعلام کرد که به عقیده من سوریه روز به روز بیشتر شاهد تقسیم و تجزیه است و بعید می‌دانم که سوریه به اوضاع قبل از آغاز ناآرامی‌ها در این کشور بازگردد یا حداقل این مساله بسیار دشوار است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.