پیراهن قرمزهای حامی دولت تایلند راهپیمایی برگزار کردند

حامیان نخست‌وزیر کنونی تایلند امروز (شنبه) در حومه بانکوک با هدف مقابله با ماه‌ها اعتراضات ضددولتی و افزایش چالش‌های قانونی که ممکن است باعث سرنگونی دولت کنونی این کشور شود، راهپیمایی گسترده‌ای به راه انداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آخرین باری که پیراهن قرمزهای حامی یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر تایلند دست به راهپیمایی زدند، نوامبر سال گذشته میلادی بود که در آن پنج تن کشته شدند.

از آن زمان به بعد پیراهن قرمزها برای اجتناب از درگیری و خونریزی از راهپیمایی در بانکوک خودداری کردند و راهپیمایی امروز نیز به همین علت در چند کیلومتری مرکز شهر بانکوک برگزار شد.

تایلند بیش از پنج ماه است که با اعتراضات ضددولتی دست و پنجه نرم می‌کند. این اعتراضات ضددولتی به دنبال تلاش حزب حاکم برای تصویب لایحه عفو از طریق پارلمان به وجود آمد که به تاکسین شیناواترا، برادر نخست‌وزیر کنونی کشور اجازه می‌داد تا از تبعید خود خواسته بازگشته و به زندان نرود.

اکثر تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که دولت یینگلاک نهایتا از طریق یک "کودتای قضایی" سرنگون خواهد شد چرا که دادگاه‌ها و آژانس‌های دولتی مستقل تایلند علیه دستگاه سیاسی تاکسین شیناواترا تحریک شده‌اند. این نگرانی وجود دارد که اگر این مساله رخ دهد، خشونت و ناآرامی به دنبال واکنش حامیان یینگلاک ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

کد N204475