هیلاری کلینتون: جانبداری افراطی سبب پس‌رفت آمریکا شده است

آمريكا

وزیر امور خارجه سابق آمریکا عنوان کرد که جانبداری افراطی که در نظام سیاسی آمریکا موج می‌زند، به جای پیشرفت منجر به پس‌رفت این کشور شده است.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا عنوان کرد که جانبداری افراطی که در نظام سیاسی آمریکا موج می‌زند، به جای پیشرفت منجر به پس‌رفت این کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق دولت آمریکا در این خصوص گفت: یک ایدئولوژی و جانبداری محض در نظام سیاسی آمریکا وجود دارد. ما منافع تجاری خود را پشت نقاب سیاسی‌مان پنهان می‌کنیم و نتیجه آن پس‌رفت است.

کلینتون که کاندیدای احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات 2016 خواهد بود، ضمن بیان ضرورت رسیدگی به مشکلات اقتصادی جوانان آمریکایی، اظهار داشت: ما یک انتخابات در پیش رو داریم و باید به آن توجه کنیم زیرا معیارهای رویکردهای آینده را مشخص خواهد کرد.

کلینتون این اظهارات را در کنار کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول در نشستی با حضور خبرنگارها بیان کرد. برخی از منتقدان هیلاری کلینتون معتقدند که او به عنوان وزیر امور خارجه بسیار محتاط عمل کرده و هیچ پیروزی دیپلماتیک عمده‌ای به دست نیاورده است.

با این حال کلینتون از "ثبات و رهبری مستحکم" دولت آمریکا در قبال مسائل بین‌المللی همچون مشکلات اوکراین تمجید کرد. وی همچنین در خصوص روسیه نیز گفت که آمریکا و اروپا باید در قبال اقدامات ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه باهوش و شکیبا باشند زیرا او از گذشته کشورش انگیزه گرفته و می‌خواهد با افزایش ملی‌گرایی و کاهش نفوذ غرب در منطقه، پایگاه سیاسی‌اش در روسیه را تقویت کند.

انتهای پیام

کد N204468