درخواست رهبر القاعده از تروریست های سوری

ایسنا نوشت:

 رهبر القاعده در پیامی صوتی پایان درگیری‌ها میان گروه‌های تروریستی در سوریه را خواستار شد.

به گزارشز پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ایمن الظواهری، رهبر القاعده در پیامی صوتی پایان هر چه سریعتر درگیری‌ها میان گروه‌های مخالف و تروریست‌های سوریه را خواستار شد.

وی در این پیام صوتی که در خصوص کشته شدن ابوخالد السوری، یکی از نزدیکان الظواهری و رهبران القاعده در سوریه منتشر شد، از گروه‌های تکفیری در سوریه خواست تا "حکومت اسلامی مستقلی" را تشکیل دهند که به درگیری‌ها میان این گروه‌ها که بیش از سه ماه است ادامه دارد، پایان دهد.

الظواهری در این پیام صوتی که توسط پایگاه‌های اینترنتی متعلق به القاعده منتشر شد، اعلام کرد: فتنه‌ای که در حال حاضر شاهد آن هستیم نیازمند آن است که هر مسلمانی برای پایان دادن به آن به پا خیزد و همگی زیر یک پرچم قرار بگیرند و علیه کسانی که با تشکیل حکومت اسلامی مستقل مخالفند، ایستادگی کنند.

وی ادامه داد: هر مسلمان و مجاهدی باید از کسی که با تشکیل حکومت مستقل اسلامی مخالف است دوری جسته و دستش را به خون سایر مجاهدان آغشته نکند.

الظواهری در ادامه، درگیری‌ها میان گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به داعش با سایر گروه‌های تکفیری در سوریه را "فتنه‌ای کورکورانه" توصیف کرد که سراسر سوریه را فرا گرفته است.

در این نوار صوتی 10 دقیقه‌ای رهبر القاعده در خصوص ابوخالد السوری که 23 فوریه در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در حلب کشته شد نیز صحبت کرده و وی را به عنوان یکی از "رهبران جهاد" و "عاملان انتشار حق" توصیف کرد!

ظواهری اعلام کرد که آشنایی وی با ابوخالد السوری به دوران جنگ علیه روسیه در افغانستان در دهه 80 گذشته باز می‌گردد و ارتباط آن دو تا اواسط مارس 2011 و درگیری‌های سوریه ادامه داشته است.

ابوخالد السوری در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در حلب کشته شد. این در حالی است که جبهه النصره و القاعده هر دو داعش را مسئول کشته شدن ابوخالد می‌دانند.

26149

کد N204282