طالبان پاکستان آتش‌بس را تا 10 آوریل تمدید کرد

سیاسی

طالبان پاکستان ‌آتش‌بس ماه مارس سال جاری میلادی را تا 10 ‌آوریل تمدید کرد؛ اقدامی که در پی آزادی یکی از زندانیان طالبان توسط دولت اسلام‌آباد صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شهیدالله شهید، سخنگوی طالبان پاکستان گفت: تحریک طالبان پاکستان یک بار دیگر جدی بودن و مسئولیت‌پذیری خود را نشان داد و این آتش‌بس را تا 10 آوریل 2014 تمدید کرده است. به شبه نظامیان طالبان دستور داده شده تا از انجام هرگونه اقدام علیه دولت و نیروهای امنیتی در این بازه زمانی دست بکشند.

طالبان پاکستان در اول مارس سال جاری میلادی یک آتش‌بس یک ماهه اعلام کرد اما فرماندهان این گروه شبه نظامی درباره تمدید این روند دچار تفرقه هستند و می‌گویند دولت در تحقق درخواست‌های این گروه ناکام مانده است.

طالبان پاکستان فهرستی از 800 تن از شبه نظامیان در بند دولت پاکستان به اسلام‌آباد ارائه کرده و خواستار عقب‌نشینی و خروج سربازان پاکستانی از مرزهای نامشخص نزدیک مرز افغانستان برای ایجاد یک منطقه امن برای این گروه شبه نظامی است.

وزارت کشور پاکستان روز پنجشنبه 16 تن از شبه نظامیان این گروه را آزاد کرد اما هنوز مشخص نیست آیا این افراد جزو این فهرست بودند یا خیر. طالبان در حال بررسی این فهرست است.

انتهای پیام

کد N204145