تعریف عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت از «اعتدال»

سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: معتقدم اعتدال مدنظر دکتر روحانی جلوگیری از افراط و تفریط در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که بنده هم با این تعریف موافقم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: معتقدم اعتدال مدنظر دکتر روحانی جلوگیری از افراط و تفریط در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که بنده هم با این تعریف موافقم.

مجید جلیل سرقلعه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: پرهیز از افراط و تفریط توسط افراد و جریان‌های سیاسی و تقویت نقش اجرایی، تقنینی و نظارتی با کمترین حاشیه‌سازی از سوی قوای سه‌گانه به معنای اعتدال حکومتی است.

وی گفت: به عنوان فردی اصولگرا، اعتدال را در رعایت احکام اسلام و خط امام و رهبری می‌دانم. به جای اصولگرای اصلاح‌طلب، اصولگرای میانه‌رو را قبول دارم. اصولگرایی را هم با تفسیر اعتدال‌گرایی قبول دارم. اصولگرایان معتدل معتقد به خط امام و رهبری هستند.

نماینده مردم لردگان با بیان اینکه زمان کشمکش‌های سیاسی گذشته است، اظهار کرد: مردم فرصت دوباره‌ای به مسوولان دادند تا مشکلات‌شان را در حوزه‌های مختلف حل کنند.

این عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در جبهه اصولگرایی برداشت‌های مختلفی از اعتدال مطرح است، گفت: اصولگرایان معنای اعتدال را حد وسط کارها می‌دانند. اصولگرایان خط امام و رهبری، دلسوز و معتدل، گفتمان اعتدال را قبول دارند اما تعداد اندکی از اصولگرایان، اعتدالی را قبول دارند که خود تعریف می‌کنند هر چند که رگه‌های چنین تفکری در مجلس و تشکل‌های سیاسی قابل مشاهده است.

جلیل افزود: این تفکر اعتدال را با تساهل و تسامح در یک عرض می‌داند، در حالی که تعریف دکتر روحانی از اعتدال، راستگویی، امانتداری، اخلاق‌مداری و مردم‌داری است نه تساهل و تسامح.

نماینده مردم لردگان با تعریف معنای عام و خاص واژه «اعتدال»، گفت: اعتدال در معنای عام به معنای حرکت معتدل است، معنای اعتدال در مفهوم خاص نیز در سخنان رهبری در دو مراسم تنفیذ و تحلیف تبیین شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در پایان ابراز امیدواری کرد همگرایی مسئولان در تبیین دیدگاه‌ها منجر به تقویت روحیه اعتدال‌گرایی شود.

انتهای پیام

کد N204118