تعریف عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت از «اعتدال»

سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: معتقدم اعتدال مدنظر دکتر روحانی جلوگیری از افراط و تفریط در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که بنده هم با این تعریف موافقم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: معتقدم اعتدال مدنظر دکتر روحانی جلوگیری از افراط و تفریط در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است که بنده هم با این تعریف موافقم.

مجید جلیل سرقلعه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا گفت: پرهیز از افراط و تفریط توسط افراد و جریان‌های سیاسی و تقویت نقش اجرایی، تقنینی و نظارتی با کمترین حاشیه‌سازی از سوی قوای سه‌گانه به معنای اعتدال حکومتی است.

وی گفت: به عنوان فردی اصولگرا، اعتدال را در رعایت احکام اسلام و خط امام و رهبری می‌دانم. به جای اصولگرای اصلاح‌طلب، اصولگرای میانه‌رو را قبول دارم. اصولگرایی را هم با تفسیر اعتدال‌گرایی قبول دارم. اصولگرایان معتدل معتقد به خط امام و رهبری هستند.

نماینده مردم لردگان با بیان اینکه زمان کشمکش‌های سیاسی گذشته است، اظهار کرد: مردم فرصت دوباره‌ای به مسوولان دادند تا مشکلات‌شان را در حوزه‌های مختلف حل کنند.

این عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در جبهه اصولگرایی برداشت‌های مختلفی از اعتدال مطرح است، گفت: اصولگرایان معنای اعتدال را حد وسط کارها می‌دانند. اصولگرایان خط امام و رهبری، دلسوز و معتدل، گفتمان اعتدال را قبول دارند اما تعداد اندکی از اصولگرایان، اعتدالی را قبول دارند که خود تعریف می‌کنند هر چند که رگه‌های چنین تفکری در مجلس و تشکل‌های سیاسی قابل مشاهده است.

جلیل افزود: این تفکر اعتدال را با تساهل و تسامح در یک عرض می‌داند، در حالی که تعریف دکتر روحانی از اعتدال، راستگویی، امانتداری، اخلاق‌مداری و مردم‌داری است نه تساهل و تسامح.

نماینده مردم لردگان با تعریف معنای عام و خاص واژه «اعتدال»، گفت: اعتدال در معنای عام به معنای حرکت معتدل است، معنای اعتدال در مفهوم خاص نیز در سخنان رهبری در دو مراسم تنفیذ و تحلیف تبیین شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در پایان ابراز امیدواری کرد همگرایی مسئولان در تبیین دیدگاه‌ها منجر به تقویت روحیه اعتدال‌گرایی شود.

انتهای پیام

کد N204118

وبگردی