هشدار کره شمالی به آمریکا: در اندیشه عبور از خط قرمز نباش!!!

چین,کره شمالی

پکن - ایرنا - کره شمالی روز شنبه به آمریکا هشدار داد که تغییر رژیم در پیونگ یانگ خط قرمزی است که آمریکا هرگز نباید در اندیشه عبور از آن باشد.

به گزارش ایرنا، ˈری تونگ ایلˈ معاون نمایندگی دایمی کره شمالی در سازمان ملل، گفت که آمریکا مسوول تشدید تنش ها در شبه جزیره کره است اما نباید حتی مساله تغییر رژیم در این کشور را در اندیشه اش راه دهد.

رسانه های کره شمالی نوشتند که وی در خصوص بهانه جویی های آمریکا در باره وضعیت حقوق بشر این کشور نیز هشدار داد و تاکید کرد: واشنگتن همواره با چنین اقداماتی به خصومت ها دامن می زند.

وی گفت که پیونگ یانگ پیشتر خط قرمز را برای آمریکا مشخص کرده است و به واشنگتن هشدار داده است از آن عبور نکند زیرا نیروی بازدارندگی برای مقابله با آمریکا در آن سوی خط در حالت آماده باش است.

مقام کره شمالی تاکید کرد که پیونگ یانگ تدابیر مقابله جویانه ای اتخاذ خواهد کرد اما به جزییات آن اشاره نکرد.

کره شمالی چندی پیش اعلام کرد که این کشور در صورت ادامه سیاست های خصمانه آمریکا آماده انجام آزمایش اتمی از نوع جدید است.

ناظران این آزمایش را احتمالا بمب هیدروژنی یا اورانیومی می دانند.

نماینده کره شمالی گفت که به رغم افزایش تنش ها، این کشور همواره صلح جو بوده، اما پاسخ این صلح جویی را با فعالیت ها و رزمایش های آمریکا دریافت کرده است.

وی ماهیت برنامه های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی را تجاوزکارانه توصیف کرد و افزود:از جمله کارهای مثبت کره شمالی برقراری ارتباط بین خانواده های جداشده دو کره بوده است.

خبرگزاری شین هوا چین نیز گزارش کرد که آمریکا و کره در رزمایش های خود از تسلیحات و جنگنده های پیشرفته بهره می گیرند که قابلیت حمل بمب های اتمی دارد.

کره شمالی تمرکز آمریکا بر رزمایش ها و برنامه های نظامی از یک طرف و انتشار گزارش های انتقادی از حقوق بشر پیونگ یانگ را تنها دستمایه ای برای رسیدن به هدف خود مبنی بر تغییر رژیم کره شمالی دانسته است.

کره شمالی در پاسخ به فعالیت های نظامی آمریکا و کره در این منطقه اخیرا دو فروند موشک بالستیک میان برد آزمایش کرد .

آمریکا و کره جنوبی در حال برگزاری رزمایش فول ایگل هستند که از دو ماه پیش آغاز شده است و تا 10 روز دیگر ادامه خواهد یافت.

آساق ** 2100 **1611
کد N204020