اکوادور میانجیگری خود در کنار کلمبیا و برزیل در بحران ونزوئلا را اعلام کرد

اکوادور,ونزوئلا

مادرید- ایرنا- ˈریکاردو پاتینیوˈ وزیر خارجه اکوادور اعلام کرد که همراه با ˈلوییس آلبرتو فیگریدوˈ و ˈماریا آنخلا اولگینˈ همتایان برزیلی و کلمبیایی خود با هدف اینکه دولت و مخالفان در ونزوئلا توسط مذاکره به بحران سیاسی پایان دهند، میانجیگری خواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از آژانس خبری ˈآندسˈ اکوادور، پاتینیو در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه خود تصریح کرد که به همراه فیگریدو و اولگین در جلساتی که دولت ونزوئلا برای روزهای دوشنبه و سه شنبه آینده فرا خوانده، شرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: هرچند که این سه دولت به طور مخصوص فرا خوانده شدند، این دعوت به دیگر وزیران خارجه که می خواهند در این جلسه شرکت کنند، تعمیم خواهد یافت.

کار این سه وزیر، ادامه کار آغاز شده از سوی همه وزیران خارجه اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی ˈاوناسورˈ در هفته گذشته است که برای ˈهمراهی، حمایت و مشاورتˈ دولت در مذاکره با همه ˈقدرت های سیاسی و اقشار اجتماعیˈ به ونزوئلا سفر خواهند کرد.

دیدار هفته گذشته وزیران خارجه اوناسور از ونزوئلا باعث شده بود که دولت ˈنیکلاس مادوروˈ رییس جمهوری این کشور پیشنهاد حزب مخالف ائتلافی ˈمیز وحدت دموکراتیکˈ در تعیین یک کشور یا فرد ثالث دارای حسن نیت برای تسهیل در گفت وگو با هدف پایان دادن به بحران سیاسی را بپذیرد.

اروپام**1234**1504
کد N203907